Gigi Becali îi face echipa lui Elias Charalambous! Următorul jucător pe care ar putea să-l dea afară. A spus totul în direct

Gigi Becali îi face echipa lui Elias Charalambous! Următorul jucător pe care ar putea să-l dea afară. A spus totul în direct după ce a făcut o analiză completă a meciului de duminică cu Sepsi.

În etapa cu numărul 25 din Superliga, FCSB s-a impus cu scorul de 1-0 în fața celor de la Sepsi. Singurul gol al partidei a fost marcat de Alexandru Băluță.

Gigi Becali îi face echipa lui Elias Charalambous!

La finalul meciului Gigi Becali a analizat îndeaproape partida și s-a declarat mulțumit de jocul fotbaliștilor săi. Mai mult de atât, latifundiarul din Pipera a declarat că înca mai are încredere în David Miculescu, chiar dacă nu s-a ridicat la așteptările lui.

„(n.r. despre retragerea din repriza secundă) Probabil le-au spus jucătorilor că riscam prea mult. Asta s-a întâmplat la pauză. Și Lixandru, Baba Alhassan, amândoi riscau. Apoi a intrat și Ovidiu Popescu și am închis jocul. Am avut ocazia să dăm gol prin Luis Phelipe, prin David Miculescu. Și Ovidiu Popescu a avut șansă, Baba Alhassan și el.

În Miculescu încă mai am încredere, dar nu se ridică la valoarea pe care o așteptam. Să ratezi așa… să dai așa de încet și în portar? Să dea măcar tare!

Azi nu aveam bancă pentru că aveam absenți. Meciul următor o să îi avem pe bancă pe Baba Alhassan, pe Luis Phelipe. Vor fi și Nana, Crețu, Pantea. Va fi și David Miculescu pe bancă.

Tavi Popescu va juca partida următoare. Doar i-au făcut o injecție. A avut o problemă și a tot amânat-o. El pierde doar un joc, a spus Gigi Becali la orangesport.ro.

FCSB este clasată pe primul loc în Superliga, și are un cumul de 54 de puncte, în timp ce Sepsi ocupă locul 7, poziție retrogradare, și are acumulate 33 de puncte.