Gigi Becali face anunţul momentului! Ce le-a transmis jucătorilor de la FCSB după victoria din derby. Mesaj şi pentru cei de la Dinamo

Finanțatorul vicecampioanei a avut un mesaj şi pentru marea rivală.

Gigi Becali face anunţul momentului după derby

FCSB a câștigat meciul cu marea rivală Dinamo, scor 2-1, iar Gigi Becali spune că nu a avut nicio emoție. Chiar dacă elevii lui Ovidiu Bucă au avut ocazii în finalul partidei, finanțatorul vicecampioanei nu s-a gândit nicio clipă că echipa sa ar putea să nu ia cele trei puncte.

”N-am avut emoții deloc. Din primul minut am plecat încrezători. Nu ai cum să ai emoții când echipa adversă n-a avut în prima repriză un șut pe poartă. Când n-ajunge echipa adversă în 16 metri nu ai cum să ai emoții. Dacă nu ajunge cum să dea gol?

Am fost încântat de joc. Orice fază era pericol de gol. De câte ori punea piciorul pe minge echipa noastră era pericol de gol. Dinamo nu are echipă, dar să vedem.

Noi zicem că nu are (n.r. echipă), dar stai să vedem dacă nu are. În meciul cu Universitatea Craiova nu a arătat că nu are echipă. E adevărat că nu sunt puternici, dar ei au ținut mingea.

N-am avut nicio emoție, putea să fie 6-0, 7-0. La 2-0 eram puțin mai relaxați, la 2-1 nu i-am lăsat să apropie deloc chiar dacă se apropiau ei de careu. După n-au mai intrat în careu. Nu i-am mai lăsat”, a declarat Gigi Becali, pentru Fanatik.

Vicecampioana României va juca pe 26 iulie, în turul 2 preliminar din Conference League, cu ȚSKA 1948 Sofia. Bulgarii au câștigat la scor în ultima etapă, 3-0, cu Pirin Blagoevgrad, și sunt pe primul loc în campionat. În prima etapă au învins-o pe Levski Sofia.