Gigi Becali a trecut la ameninţări! Jucătorii vizaţi de patronul celor de la FCSB. Ce sunt obligaţi să facă

Gigi Becali a trecut la ameninţări! Jucătorii vizaţi de patronul celor de la FCSB. S-a aflat ce sunt obligaţi să facă. În caz contrar, îşi pot pierde locul în echipa antrenată de Elias Charalambous.

Gigi Becali a fost deranjat de gafa lui Ștefan Târnovanu (23 de ani), portarul roș-albastru. Patronul l-a criticat dur după partida cu Dinamo.

Gigi Becali a trecut la ameninţări!

Gigi Becali s-a enervat pe Ștefan Târnovanu la finalul derby-ului dintre FCSB și Dinamo. Portarul a făcut o greșeală chiar în ultimele zece minute al partidei și le-a dat oportunitatea de gol dinamoviștilor. În minutul 83, Goncalo Gregoria a înscris pentru „câini”.

Deși FCSB a câștigat partida de pe „Arcul de Triumf”, scor 2-1 cu Dinamo, Gigi Becali l-a criticat pe Stefan Târnovanu pentru prestația sa.

”Ei n-au avut un șut pe poartă tot meciul. A fost doar greșeala lui Târnovanu. La 2-1 ei nici nu s-au mai apropiat de poartă. Dacă de exemplu golul era ceva, se întâmpla ceva, stătea pe bancă. La Farul nu a fost, de fapt… Acolo a ieșit greșit, a fost de apreciere, aici a greșit pur și simplu. Asta e greșeală de genul lui Vlad. Dacă mai face una, stă pe bancă”, a declarat Gigi Becali.

Helmut Duckadam a ținut și el să sublinieze lipsurile echipei roș-albastre. Fostul mare portar a declarat că FCSB nu stă bine la capitolul portari.

”FCSB are o problemă la portari. Am citit astăzi că Vlad s-a săturat să fie rezervă și a cerut să fie împrumutat. Târnovanu e prea sigur acum că nu-l schimbă nimeni, cum a fost Vlad înainte. Să nu uităm, Târnovanu a greșit în meciul cu Farul și s-ar putea să-i fi costat campionatul pe cei de la FCSB acel gol. Târnovanu trebuie să fie mult mai concentrat în orice situație. Greșește mult, e un portar tânăr, talentat, dar greșește!”, a spus Helmut Duckadam, în direct la Digi Sport.