Gicu Grozav, fără cuvinte după ce a ratat un penalty și a avut un gol anulat în meciul cu FC Botoșani

Petrolul și Botoșani au terminat la egalitate, scor 1-1, în etapa a doua din Superliga.

Gicu Grozav a deschis scorul în minutul 14. A avut apoi un gol anulat de VAR din cauza unui ofsaid, iar în prelungiri a ratat un penalty.

La finalul meciului, fotbalistul și-a găsit cu greu cuvintele.

„O partidă grea, pe o căldură foarte mare. Am muncit mult, am sperat până în ultimul moment că putem pleca cu cele trei puncte. Am ratat acest penalty, sunt supărat, dar nu avem ce sa mai facem acum, mergem înainte.

Acesta e fotbalul, penalty-urile se ratează. E al doilea meci în care se întâmplă. Puteam să avem 6 puncte acum. Obiectivul e să parcurgem campionatul ca anul trecut, dar luăm pas cu pas si la final vom trage linie”, a spus Grozav.