Gică Hagi vrea să dea lovitura de ziua lui! Dezvăluiri de ultimă oră despre antrenorul Farului. S-a aflat înaintea duelului contra celor de la FCSB

Gică Hagi vrea să dea lovitura de ziua lui! Au apărut dezvăluiri de ultimă oră despre antrenorul Farului. S-a aflat înaintea duelului contra celor de la FCSB.

Gică Hagi își sărbătorește ziua de naștere lucrând. Chiar de ziua sa, echipa Farul se confruntă cu FCSB, iar „Regele” își dorește să primească în dar o victorie împotriva liderului Superligii.

Gică Hagi vrea să dea lovitura de ziua lui!

Duelul de pe Arena Națională, care încheie etapa a 24-a din SuperLigă, va avea loc luni, 5 februarie, de la ora 20:00. În aceeași zi, Gică Hagi împlinește 59 de ani.

Așadar, de ziua sa de naștere, Gică Hagi va fi la muncă, pe banca tehnică a campioanei en-titre. Va fi o provocare pentru antrenorul constănțean, care în cele 30 de partide cu FCSB în toate competițiile a obținut 7 victorii, 3 remize și a suferit 20 de înfrângeri. Este de remarcat că în niciunul dintre aceste 30 de meciuri nu s-a înregistrat un scor de 0-0.

Ultima dată când echipa lui Hagi a câștigat într-un meci în deplasare cu FCSB a fost în sezonul regulat al campionatului trecut. A fost un meci spectaculos, scor 3-2, în care „marinarii” au reușit să înscrie două goluri în minutele de prelungire.

Gică Hagi s-a născut pe data de 5 februarie 1965, în Săcele. Realizările sale în prima ligă din România cuprind 223 de meciuri jucate, 141 de goluri, trei titluri de campion și trei Cupe ale României. „Regele” a fost de două ori golgheter al României, în sezoanele 1984/1985 și 1985/1986.