Gică Hagi surprinde din nou! Ce a spus după victoria cu anonimii de la Flora Tallin. Toată lumea a rămas mască

Farul Constanța a învins-o pe Flora Tallinn, scor 3-0, în prima manșă a turului trei preliminar UEFA Conference League.

Gică Hagi a spus totuși că scorul nu este unul liniștitor, pentru că cei de la Flora Tallinn pot pune probleme în retur.

„Lumea e fericită, toți sunt fericiți. Am avut o perioadă grea. S-a văzut puțină oboseală în prima repriză. Dar calitatea jucătorilor și ce am făcut în repriza a doua, am meritat zic eu victoria. Mă bucur pentru jucători că aveam nevoie de această victorie.

(n.r. despre Budescu) E un jucător care era antrenat. A fost în pregătire. Mai are fizic de muncă, dar am contat pe experiența lui. Alibec avea nevoie de cineva cu care se înțelege foarte bine. El e număr 10. Calitatea lui este indiscutabilă. Fizic trebuie să mai muncim, să fie mai iute. Trebuie să mai slăbească. Îl văd motivat și cred că îi place cu noi. Mie îmi plac decarii. Am fost decar și îmi plac. Le dau ce au nevoie. Îi responsabilizez. El nu are presiune. Are în spatele lui o echipă care o să joace bine.

Trebuie să începem să nu luam gol și să marcăm și atunci lucrurile vor merge.

Nu e un scor liniștitor la cum am vazut eu. E o echipă bună. Trebuie să pregătim foarte bine meciul”, a declarat Hagi la finalul partidei.