Gică Hagi și-a ieșit din minți. Final pe muchie de cuțit. S-a terminat Farul – FC Botoșani

Farul nu a reușit decât un egal cu FC Botoșani, scor 1-1, în etapa #15 a Superligii.

Moldovenii nu au nicio victorie în acest sezon.

Echipa lui Gică Hagi este pe locul 6 cu 21 de puncte, în timp ce Botoșani este pe ultima poziție cu doar 7 puncte.

Campioana României a dominat clar prima repriză, dar la pauză scorul a fost 0-0. Constănțenii au început în forță și repriza a doua, și după câteva ocazii, Andrei Artean a deschis scorul. A lovit foarte bine mingea cu capul și l-a învins pe Răzvan Ducan.

În minutul 89, moldovenii au restabilit egalitatea prin Dican.

Farul – FC Botoșani, echipele de start:

Farul: Aioani – M. Popescu, Larie, Boli, Dussaut – Borgnino, Artean, Grameni – Mazilu, L. Munteanu, Budescu
Rezerve: Buzbuchi, Sîrbu, Queiros, Gustavo Marins, N. Popescu, Banu, Sali, Rivaldinho, Gustavo Costa
Antrenor: Gheorghe Hagi

FC Botoșani: Ducan – R. Benzar, Mutombo, Pius, Dragu – Florescu, Dican, Petro – Moudaddib, Ilic, Cărăușu
Rezerve: Ureche, Șeroni, Creț, David, Cioiu, Casap, Essono, Sadiku
Antrenor: Andrei Patache

Arbitru: Demetrescu Iuliana Elena // Asstenți: Badea Marius, Țepușă Mihaela
Arbitru VAR: Trandafir Cristina Mariana / Asistent VAR: Vornicu Adrian