Gică Hagi s-a dezlănţuit! Jucătorul pe care l-a distrus după derby-ul cu FCSB. Acuzaţii dure la adresa vedetei

Gică Hagi s-a dezlănţuit! Jucătorul pe care l-a distrus după derby-ul cu FCSB. Acuzaţii dure la adresa vedetei. Farul pierde teren important după înfrângerea de pe Arena Naţională, iar antrenorul constănţenilor nu s-a mai abţinut la final.

Gică Hagi l-a făcut praf la conferinţa de presă pe atacantul Louis Munteanu. După FCSB-Farul 2-1, antrenorul oaspeţilor era extrem de nervos.

Gică Hagi s-a dezlănţuit!

Louis Munteanu a rezistat pe teren doar 45 de minute. Gică Hagi l-a lăsat la cabine între reprize, fiind nemulțumit de prestația tânărului atacant. Apoi, la finalul meciului s-a dezlănţuit. „Când lucrurile nu merg, încerc să fac ce pot. Câteodată sunt inspirat, câteodată nu, dar am simțit că aveam nevoie de jucători. Louis Munteanu a pierdut toate mingile, toate mingile le-a pierdut! Numai călcâie pe la spate, nu poți… una e să pierzi o minge, două, dar să joci numai prin devieri și călcâie?

A trebuit să schimb, am făcut schimbarea, Sali a înscris. A încercat cât de cât, a făcut, dar putea să joace și el mai combinativ. Nu am avut atacant în careu, toți se duc la cornere, vor să combine acolo, în loc să atace careul. Asta e, cred că și ei sunt conștienți că nu am fost noi”, a spus Hagi.

Louis Munteanu are două goluri înscrise în 2023, unul chiar etapa trecută, la 3-2 cu CSU Craiova.. După FCSB-Farul 2-1, constănţenii rămân lideri în play-off-ul Superligii, dar mai au un singur punct avans faţă de cei de la CFR Cluj. De partea cealaltă, vicecampioana e la două puncte în spatele Farului.