Gică Hagi, aproape de o mare umilinţă! S-a terminat Urartu-Farul. Meciul, decis în prelungiri

Gică Hagi, aproape de o mare umilinţă! S-a terminat Urartu-Farul. Meciul, decis în prelungiri după ce campioana en-titre din Superliga a jucat groaznic în prima repriză din Armenia.

Gică Hagi şi Farul au trecut pe lângă o mare ruşine. Echipa constănţeană a fost condusă de Urartu şi a fost aproape de a rata calificarea în turul 3 preliminar din Conference League.

Gică Hagi, aproape de o mare umilinţă!

Echipa lui Gică Hagi a jucat foarte slab în prima repriză. Anonimii armeni au deschis scorul încă din minutul 11, prin Antwi. Mai mult, armenii au avut şanse de 2-0, dar nu au reuşit să-şi dubleze avantajul. S-a făcut însă 2-0 în startul părţii secunde după reuşita lui Sabua.

Farul s-a trezit şi a marcat norocos dintr-un corner, prin Nedelcu. Denis Alibec a egalat 4 minute mai târziu. Urartu s-a aruncat în atac, iar Alibec a închis meciul în prleungiri. S-a terminat Urartu-Farul 2-3 şi echipa lui Hagi va juca în turul 3 preliminar al Conference League cu o echipă şi mai slabă ca Urartu, Flora Tallinn, campioana Estoniei.

Urartu – Farul, echipele de start

URARTU: Melikhov – Antwi, Tsymbalyuk, Zotko – Piloyan, Maragaryan, Salou, M. Junior, Grigoryan – Maksimenko, Sabua
Rezerve: Umreyan, Abakumov – Ghazaryan, Aghasaryan, Barry, Eduardo, Mirzoyan, Ozbiliz, Stojanovic, Dzhikiia, Polyakov
Antrenor: Dmitry Gunko

FARUL: Aioani – Kiki, Larie, M. Popescu, Borza – T. Băluță, Nedelcu, Grameni – Mazilu, Alibec, Benchaib
Rezerve: Buzbuchi – Queiros, Vînă, Rivaldinho, M. Santos, Vianna, Artean, Boli, Sîrbu, Sali, N. Popescu, Banu
Antrenor: Gică Hagi

Stadion: Urartu (Erevan)
Arbitru: Tom Owen (Țara Galilor);