Gică Hagi a primit ordin! Ce i-a transmis Denis Alibec după calificarea Farului. Jucătorul care se pregăteşte să ajungă la campioană

Gică Hagi a primit ordin! Mesajul transmis de Denis Alibec după calificarea Farului. Jucătorul care se pregăteşte să ajungă la campioană. Este vorba despre transferul unei vedete din Superliga.

Farul Constanța a câștigat și returul cu FC Urartu, scor 3-2, și s-a calificat în turul următor din UEFA Conference League.

Mesajul transmis de Denis Alibec după calificarea Farului

Atacantul Farului îl vrea la echipă pe Constantin Budescu, după ce acesta s-a despărţit de Petrolul.

„Eu mi-aş dori să vină Budescu. E piesa care lipseşte, zic eu. Am vorbit, dar nu pot să vă zic nimic. M-a surprins plecarea lui, el iubeşte Petrolul.

Farul ar arăta foarte bine cu Alibec şi Budescu titulari. Îl aştept, sper să facem o figură frumoasă dacă vine”, a spus Alibec, la revenirea în România.

Potrivit unei înțelegeri dintre fotbalist și Gică Hagi, acesta poate pleca pe gratis la orice echipă din afara granițelor țării.

„Nu mă gândesc la asta, deocamdată sunt aici. Vreau să îmi fac treaba la Farul. Mai stăm trei zile în cantonament. Oferta din Iran o ştiţi doar voi, eu nu am primit nimic încă. Am vrut să joc aceste calificări foarte importante pentru Farul”, a mai spus Alibec.

Farul – Flora Tallinn

Echipa lui Gică Hagi a jucat foarte slab în prima repriză. Anonimii armeni au deschis scorul încă din minutul 11, prin Antwi. Mai mult, armenii au avut şanse de 2-0, dar nu au reuşit să-şi dubleze avantajul. S-a făcut însă 2-0 în startul părţii secunde după reuşita lui Sabua.

Farul s-a trezit şi a marcat norocos dintr-un corner, prin Nedelcu. Denis Alibec a egalat 4 minute mai târziu. Urartu s-a aruncat în atac, iar Alibec a închis meciul în prleungiri. S-a terminat Urartu-Farul 2-3 şi echipa lui Hagi va juca în turul 3 preliminar al Conference League cu o echipă şi mai slabă ca Urartu, Flora Tallinn, campioana Estoniei.

Flora Tallinn are în palmares numai puţin de 14 titluri de campioană.