La finalul meciului încheiat cu scorul de 0-0, Adrian Mutu și jucătorii, în frunte cu Marko Dugandzic care a ratat un penalty în minutul 85, au mers să îi salute pe fanii veniți de la București.

Ajunși în apropierea fanilor, fotbaliștii de la Rapid au avut parte de un gest superb. Tot sectorul dedicat suporterilor oaspeți a început să cânte ”Marko, Marko, Marko” pentru a-i arătat sprijin necondiționat lui Dugandzic.

Jucătorul a fost vizibil emoționat și a stat cu capul plecat, moment în care Adrian Mutu a făcut și el un gest senzațional.

”Briliantul” i-a ridicat bărbia lui Dugandzic, semn că trebuie să țină capul sus în ciuda penalty-ului ratat.

Fanii și jucătorii au petrecut minute bune împreună, timp în care galeria a cântat alături de jucători.

Fanii Rapidului au început deja ”să sune adunarea”, pe grupurile dedicate lor, în vederea partidei din etapa următoare.

Rapid întâlnește pe Chindia Târgoviște și are de luat o revanșă! În tur, târgoviștenii s-au impus cu 2-1 chiar la debutul lui Toni Petrea pe banca tehnică.

Rapid se menține pe locul 4 în Superligă în ciuda semi-eșecului de la Mioveni, iar giuleștenii sunt aproape calificați matematic în playoff.