Florinel Coman, mesaj incredibil pentru Elias Charalambous! Ce i-a transmis după victoria cu Voluntari: ‘A schimbat, tactica, e tare’ + Ameninţări pentru adversari

Florinel Coman a avut un mesaj pentru Elias Charalambous la finalul meciului cu FC Voluntari. FCSB a câștigat, scor 2-1, după ce perla lui Gigi Becali a marcat ambele goluri.

Fotbalistul a avut un mesaj și pentru adversarele din Superliga și a anunțat clar obiectivul echipei sale.

Florinel Coman, mesaj pentru Elias Charalambous

Florinel Coman și-a certat colegii pentru prestația din prima repriză, apoi l-a felicitat pe Elias Charalambous pentru că a schimbat tactica. Coman a ajuns la 14 goluri marcate în acest sezon.

„Un meci întors de echipă. Un meci pe care l-am tratat superficial în prima repriză, lipsiți de curaj, determinare. Am pierdut mijlocul terenului.

Antrenorul a schimbat tactica în repriza a doua și a ieșit. E tare. Trebuia să ne facem meciul ușor din primele minute. E bine că am știut să gestionăm, nu am căzut psihic la pauză. Am reușit să ne reculegem și am făcut bine apoi.

Revederea cu Sebastian Colțescu mai grea, apoi a fost prietenos.

Un meci greu cu Petrolul. Au făcut o partidă bună astăzi. Visul nostru e de a ridica trofeul deci trebuie să călcăm pe cadavre”, a spus Florinel Coman la finalul meciului.