Florinel Coman a oferit imaginea serii. Fanii dinamoviști l-au luat la țintă, dar fotbalistul s-a ținut de glume / Foto

Florinel Coman a oferit imaginea serii. S-a ținut de glume la FCSB – Dinamo. La finalul primei reprize, a fost protagonistul unui moment la care nimeni nu se aștepta.

FCSB a câștigat meciul cu rivala Dinamo, scor 2-1, și are 6 puncte după primele două etape.

Florinel Coman a oferit imaginea serii

Florinel Coman a fost omul meciului în derby-ul cu Dinamo. A marcat un gol, ia fanii alb-roșii l-au luat la țintă. La finalul primei reprize, în momentul în care FCSB primise un corner, din tribune a zburat un telefon spre Coman. Fotbalistul vicecampioanei l-a luat imediat și a încercat să-și facă un selfie cu el.

”Nu am apucat (n.r.- să facă selfie). Nu avea folie și nu mi-a mers, eram transpirat. Puțin umor. Am văzut un telefon, nici n-am văzut când a fost aruncat. Îmi cer scuze dacă nu a fost un gest frumos, dar eu consider a fost ok, a fost doar o glumă”, a spus Florinel Coman, la flash-interviu.

Neluțu Roșu a intervenit însă imediat. Și-a bruscat adversarul i-a luat telefonul și l-a dat fanilor din peluză.

”Nu vreau să vorbesc despre așa ceva”, a spus mijlocașul lui Ovidiu Burcă.

În etapa următoare, FCSB merge la Galați, în timp ce Dinamo o va întâlni pe Sepsi.