Florin Prunea are tupeu! Ce a putut să spună despre Istvan Kovacs. Fluieraşul român a făcut praf meciul dintre Barcelona şi PSG

Florin Prunea are tupeu! S-a aflat ce a putut să spună despre Istvan Kovacs! Fluieraşul român a făcut praf meciul dintre Barcelona şi PSG, din sferturile de finală ale Champions League.

Florin Prunea îl apără pe Istvan Kovacs. Asta deşi fluieraşul român a declanşat un scandal imens după  prestaţia de la meciul de Champions League.

Florin Prunea are tupeu!

Mai mult, Florin Prunea l-a criticat dur pe Xavi, dar și pe jucătorii de la echipa blaugrana. Istvan Kovacs l-a eliminat pe Araujo în minutul 29, la scorul de 1-0. Mai mult, a dat penalty pentru PSG. După această fază a început haosul pentru român, care era criticat dur la fiecare decizie luată.

Prunea îl apără însă pe Istvan Kovacs. Spune că jucătorii Barcelonei, dar și Xavi, l-au tratat pe român cu un aer de superioritate. Mai mult, fostul internațional a vorbit și despre observatorul partidei. Este vorba despre o cunoștiință a acestuia, Terje Hauge, care i-ar fi dat o notă mare centralului din Carei.

”Știi ce a fost cel mai deranjant? Aerul ăsta de superioritate al lor. Bun. echipe mari, Barcelona, PSG, dar nu poți să mă tratezi pe mine, chiar dacă sunt din România. Ce se gândeau ei? Bă, cine arbitrează? Un român…

Să-l înjuri așa? Aerul ăsta de superioritate… În momentul în care te comporți așa cu un arbitru din primul minut… Trebuia să mai dea unul afară.

Știi pe cine a avut observator de arbitru? Pe Terje Hauge, fostul mare arbitru norvegian. Eu îl cunosc. I-a dat o notă foarte mare.

Știi de ce? Pentru că arbitrii mari așa procedează, nu se lasă călcați în picioare. Aerul de superioritate cu care l-au tratat de la început. După eliminare, au fost și mai răi, săreau toți, câte cinci-șase”, a spus Florin Prunea, în direct la Digi Sport.