Final pe muchie de cuţit pe Arena Naţională! S-a terminat Dinamo-Poli Iaşi. Ce au făcut băieţii lui Ovidiu Burcă

Final pe muchie de cuţit pe Arena Naţională! S-a terminat Dinamo-Poli Iaşi. S-a aflat ce au făcut băieţii lui Ovidiu Burcă. Câinii au jucat acest meci cu cuţitul la os, din cauza poziţiei din clasamentului Superligii. Gazdele erau pe penultimul loc înaintea disputei.

Dinamo-Poli Iaşi a fost un meci de totul sau nimic pentru Ovidiu Burcă. Antrenorul era contestat de fani încă de la înfrângerea ruşinoasă de pe terenul lui Hermannstadt, scor 0-4.

S-a terminat Dinamo-Poli Iaşi

De altfel, fanii nu s-au mai înghesuit pe Arena Naţională. Doar 6.820 de spectatori au fost prezenți pe Arena Națională, număr oficial, anunțat de organizatori. Totuşi, ocaziile au lipsit în prima repriză la ambele porţi şi s-a intrat la cabine fără goluri pe tabelă, scor 0-0.

Nici startul reprizei secunde nu a fost mai spectaculos. Băieţii lui Leo Grozavu nu au mai contat în atac, dar nici Dinamo nu a avut mari ocazii. De altfel, în repriza a doua nu s-a tras niciun şut pe ambele porţi. Scor final Dinamo-Poli Iaşi 0-0 şi continuă criza la echipa din Ştefan cel Mare.

Dinamo – Poli Iași, echipele de start

Dinamo: Golubovic – Cr. Costin, Lucas, Homawoo, Amzăr – Iglesias, Bena, C. Ilic – Ghezali, Gregorio, Politic
Rezerve: Began, I. Roșu, Larrucea, Abdallah, Bordușanu, Ahmed Bani, Patriche, R. Grigore, N. Roșu
Antrenor: Ovidiu Burcă

Poli Iași: S. Lung – Martac, Samayoa, Marchioni, R. Ispas – Bordeianu, Stefanovici – Harrison, A. Roman, R. Ion – S. Buș
Rezerve: Ailenei, Itu, Tincu, Jatoba, Gheorghiță, A. Ciobanu, Fl. Ilie, Belu-Iordache
Antrenor: Leo Grozavu

Arbitru: Rareș George Vidican (Satu Mare) / A1: Laszlo Imre-Bucsi (Sfântu Gheorghe) / A2: Ionel Valentin Dumitru (Gherghița – Prahova) / Arbitru VAR: Viorel Flueran (Craiova) / Arbitru AVAR: Vlad Bârleanu (București) / R1: Cristian Moldoveanu (Sfântu Gheorghe) / Observator arbitri: Liviu Ciobotariu (Galați)
Stadion: Arena Națională (București)