Final pe muchie de cuțit pe Arena Națională! S-a terminat Dinamo-FCU Craiova. Partida, decisă de un eurogol

Final pe muchie de cuțit pe Arena Națională! S-a terminat Dinamo-FCU Craiova. Partida a fost decisă de un eurogol.

Dinamo a pierdut meciul cu FCU Craiova, scor 0-1, din etapa cu numărul 9 a Superligii.

Final pe muchie de cuțit pe Arena Națională

Ocazie pentru FCU Craiova în minutul 12. Dragoș Albu a șutat periculos de la marginea careului, dar mingea a trecut peste bara transversală.

În minutul 33, Sidebe a centrat în careu, însă Chițu nu a reușit să intre în posesie și a comis un fault în atac.

O altă ocazie pentru craioveni în minutul 45+1. Compagnucci a șutat de la distanță, dar a ratat cadrul porții.

În minutul 51, Ahmed Bani a șutat de la marginea careului, însă mingea a fost deviată în corner.

FCU Craiova a deschis scorul în minutul 61, prin William Baeten, care a marcat spectaculos, de la mare distanță.

Ocazie pentru echipa lui Ovidiu Burcă în minutul 77. Dennis Politic a șutat de la marginea careului, însă Popa a respins în corner.

Dinamo – FCU Craiova, echipele de start:

Dinamo: A. Golubovic – Araujo, Bena, Homawoo – Cr. Costin, A. Bani, Larrucea, C. Ilic, Amzăr – Ghezali, Politic
Rezerve: Dujmovic – De Moura, I. Roșu, Gregorio, Țîră, V. Borcea, Abdallah, Giafer, R. Grigore
Antrenor: Ovidiu Burcă.

FCU Craiova: R. Popa – Compagnucci, Lacroix, Henriques, Mascarenhas – Dr. Albu, V. Achim – Sidibe, Baeten, Van Durmen – A. Chițu
Rezerve: Gurău – R. Negru, Padula, V. Pop, Asamoah, Blidar, V. Blănuță, Buta, Ibrahim
Antrenor: Florin Drăgan.

Stadion: Arena Națională, București (capacitate: 55.000 de locuri)
Arbitru: Florin Andrei (Târgu Mureș) / A1: Adrian Vornicu (Iași) / A2: Alexandru Vodă (Alba-Iulia) / Arbitru VAR: Cătălin Popa (Pitești) / Arbitru AVAR: Vlad Bârleanu (București) / R1: Vlad Baban (Iași) / Observator arbitri: Adrian Vidan (București).