Final pe muchie de cuţiţ la Galaţi! S-a terminat Oțelul – CFR Cluj. Ce au făcut oamenii lui Adrian Mutu

Final pe muchie de cuţiţ la Galaţi! S-a terminat Oțelul – CFR Cluj. S-a aflat ce au făcut oamenii lui Adrian Mutu. Echipa din Gruia a fost de nerecunoscut în meciul cu nou-promovata.

Băieţii lui Adrian Mutu au jucat foarte slab cu Oţelul, departe de prestaţia din meciul contra celor de la Dinamo.

S-a terminat Oțelul – CFR Cluj

Oţelul a făcut o primă repriză foarte bună în faţa echipei lui Adrian Mutu. Pop a marcat un eurogol în minutul 36, a la Ilie Dumitrescu în 1994. Gazdele au avut ocazii, dar nu au reuşit să-şi dubleze avantajul. Ocaziile s-au răzbunat şi în ultimul minut al primei reprize Otele a reuşit egalarea pentru echipa lui Adrian Mutu.

Cei 6.237 de fani prezenți la meci, cifră oficială, au sperat la o victorie mare a favoriţilor. În minutul 88 au marcat însă tot oaspeţii. Tachtsidis a transformat penalty-ul obţinut de Bîrligea. În minutul 96, Cisotti a făcut 2-2 după un penalty comis de Muhar. Scor final Oţelul-CFR Cluj 2-2 şi ardelenii pierd două puncte mari în lupta pentru titlu, în timp ce Oţelul scoate un punct în prelungiri.

Oțelul – CFR Cluj, echipe de start

Oțelul: Pap – Adăscăliței, Yabre, Ghiocel, Zhelev – Cisotti, Zivulic, Lameira – Maciel, Pop, Bodișteanu
Rezerve: Stoian, Cîrjan, Jardan, Teles, Bordu, Farcaș, Gaitan, Panait, Rusevic, Malle, Mocanu
Antrenor: Dorinel Munteanu

CFR Cluj: Sava – Mogoș, Boben, Ajeti, Camora – Muhar, Keita, Avonou – Deac, Michel, Otele
Rezerve: Hindrich, Bălgrădean, Manea, Ilie, Aussi, Abeid, Fofana, Fica, Filip, Tachtsidis, Serebe, Bîrligea
Anternor: Adrian Mutu

Stadion: „Oțelul”
Arbitru: Andrei Chivulete (București). A1: Mircea Grigoriu (București), A2: Sebastian Gheorghe (Suceava)
Arbitru VAR: Viorel Flueran (Craiova). Asistent VAR: Claudiu Marcu (Constanța)