Final pe muchie de cuţit în Ilfov! S-a terminat FC Voluntari-UTA. Ce au făcut oamenii lui Mircea Rednic

Final pe muchie de cuţit în Ilfov! S-a terminat FC Voluntari-UTA. S-a aflat ce au făcut oamenii lui Mircea Rednic. A fost o partidă extrem de importantă pentru ambele echipe care au obiective diferite.

Băieţii lui Mircea Rednic au venit în Ilfov pentru a recupera punctele pierdute etapa trecută, acasă, cu FC Botoşani.

S-a terminat FC Voluntari-UTA

UTA lui Mircea Rednic a dominat prima repriză, dar nu a reuşit să marcheze în poarta gazdelor. Pentru formaţia lui Nicolae Dică lipsa rezultatelor a ajuns pe o pantă periculoasă. Fabri, rezervă la acest meci, a marcat în minutul 78 pentru oaspeţi. Asta spre bucuria celor 30 de fani veniţi de la Arad. de altfel, doar 670 de spectatori, număr oficial, au fost prezenţi la acest meci.

Scor final FC Voluntari-UTA 0-1 şi arădenii obţin 3 puncte uriaşe în lupta către un loc de play-off. De partea cealaltă, gazdele pierd o altă partidă importantă şi rămân pe loc de baraj.

FC Voluntari – UTA, echipe de start:

FC VOLUNTARI (4-2-3-1): J. Fernandez – Ricardinho (cpt.), Turda, Matricardi, Boboc – Cascini, Crepulja – Dumiter, Răduț, R. Popescu – Nemec
Rezerve: Vâlceanu – D. Florea, Cocian, Paz, Carnat, D. Andrei, Ciobanu, Rața, Droppa, Voican, Armaș, Aliji
Antrenor: Nicolae Dică

UTA (4-2-3-1): Fl. Iacob (cpt.) – Căpușă, Benga, Stolnik, D. Rodrigues – Joao Pedro, Cr. Mihai – Micovschi, Morar, Omondi – Luckasen
Rezerve: Kucher – Freitas, Fabry, Stahl, R. Pop, Iurasciuc, Vulturar, Trif, Ariel Lopez, Tudorie, A. David
Absent: Conte (suspendat)
Antrenor: Mircea Rednic

Stadion: „Anghel Iordănescu” (Voluntari)