Final pe muchie de cuţit în Ilfov! S-a terminat FC Voluntari-Sepsi. Ce au făcut băieţii lui Liviu Ciobotariu

Final pe muchie de cuţit în Ilfov! S-a terminat FC Voluntari-Sepsi. S-a aflat ce au făcut băieţii lui Liviu Ciobotariu. După victoria cu FC Botoşani, covăsnenii au obţinut un nou rezultat important în lupta pentru play-off-ul Superligii.

Băieţii lui Liviu Ciobotariu au controlat meciul din Ilfov, dar au beneficiat şi de o eroare de arbitraj importantă.

S-a terminat FC Voluntari-Sepsi

Oaspeţii au început perfect meciul şi au deschis scorul după doar 6 minute. Ştefănescu a beneficiat de o gafă a lui Paz şi a marcat. În minutul 17, Ninaj l-a lovit cu cotul în cap pe Dumiter în careu. Arbitrul central, dar nici VAR-ul n-au intervenit.

Ar fi trebuit acordat penalty pentru gazde. În minutul 76, Ștefănescu a reuşit dubla şi a închis meciu. S-a terminat FC Voluntari-Sepsi 0-2 şi oaspeţii revin în lupta pentru play-off, în timp ce gazdele vor avea mari probleme cu retrogradarea.

FC Voluntari – Sepsi Sf. Gheorghe, echipele de start:

FC VOLUNTARI (3-5-2): J. Fernandez – Ricardinho, Paz, Armaș (cpt.) – Boboc, Rață, Crepulja, D. Andrei, Carnat – Nemec, Dumiter
Rezerve: Vâlceanu – Matricardi, Răduț, Cocian, A. Niță, D. Florea, R. Popescu, Droppa, Voican
Antrenor: Ilie Poenaru

SEPSI (4-2-3-1): Niczuly (cpt.) – Oroian, D. Ciobotariu, Kecskes, Fl. Ștefan – J. Rodriguez, Ninaj – Aganovic, Alimi, Ștefănescu – Debeljuh
Rezerve: D. Moldovan – Bălașa, Kallaku, Rența, C. Matei, I. Gheorghe, R. Varga, Damașcan, Safranko
Antrenor: Liviu Ciobotariu

Stadion: „Anghel Iordănescu”, Voluntari
Arbitru: Horia Mladinovici / Asistenți: Bogdan Gheorghe și Cosmin Vatamanu