Final nebun în Giulești! S-a terminat Rapid – FC Botoșani. O nouă surpriză în Superliga

Rapid a terminat le egalitate meciul cu FC Botoșani, scor 2-2, în etapa a 3-a din Superliga.

Giuleștenii au primit un penalty în minutul 14, după ce Funsho a fost faultat în careu de către Pius. Dugandzic nu a avut nicio problemă și a deschis scorul. La începutul reprizei secunde, oaspeții au egalat. Dican a recuperat o minge de la Iulian Cristea, a pasat până la Pinson, care a marcat. După 8 minute, moldovenii au marcat, din nou prin Florescu.

Rapid a restabilit egalitatea în minutul 82 când Braun i-a pasat lui Costache, acesta a centrat în fața porții, iar balonul deviat de Ioniță, a ajuns la Dugandzic.

Rapid – FC Botoșani. Echipele de start

RAPID: H. Moldovan – Onea, Săpunaru, I. Cristea, Braun – Oaidă, Al. Albu – Funsho, Cîrjan, Papeau – Dugandzic
REZERVE: Drăghia – Jr. Morais, P. Iacob, Al. Ioniță II, Borja Valle, V. Costache, Pănoiu, Kait, Emmers
ANTRENOR: Cristiano Bergodi

FC BOTOȘANI: Ducan – Kupa, Șeroni, Pius – Cărăușu, Essono, Dican, E. Florescu, Cioiu – M. Roman I, Pinson
REZERVE: Ureche – S. Camara, Golofca, Gligor, E. David, Dragu, Zabou, Creț, Drole
ANTRENOR: Marius Croitoru

Stadion: Superbet Arena – Giulești (Bucureşti)
Arbitru: Antonie Andrei (Bucureşti) / A1: Marinescu Vasile (Bucureşti), A2: Constantinescu Andrei (Bucureşti) / Arbitru VAR: Colţescu Sebastian (Bucureşti), Arbitru AVAR: Trandafir Cristina Mariana (Bucureşti)