Final nebun în Covasna! S-a terminat Sepsi-CFR Cluj. Lovitură totală pentru Andrea Mandorlini

Final nebun în Covasna! S-a terminat Sepsi-CFR Cluj. Lovitură totală pentru Andrea Mandorlini. Formaţia din Gruia a încasat o nouă înfrângere care poate cântări mult în lupta pentru titlu în Superliga.

Probleme mari pentru echipa lui Andrea Mandorlini. Formaţia din Gruia a condus pe terenul lui Sepsi, dar finalul a fost groaznic pentru clujeni.

S-a terminat Sepsi-CFR Cluj

Sepsi a dominat prima parte a meciului, dar nu a reuşit să marcheze. Mai mult, Tachtsidis a deschis scorul în minutul 33. Faza a fost contestată de gazde care au spus că mingea a ieşit afară. Cei 3.410 spectatori care au asistat la meci, număr oficial au prins aripi pe finalul meciului.

Nou intratul Kallaku a reuşit egalarea în minutul 70. Finalul a fost incendiar. Damaşcan a făcut 2-1 pentru gazde în minutul 85. Scor final Sepsi-CFR Cluj 2-1 şi oaspeţii ajung la 8 puncte în spatele liderului FCSB. Oaspeţii au ajuns la 7 meciuri consecutive fără victorie şi Mandorlini e aproape de demitere. De partea cealaltă, în urma acestei victorii, Sepsi a urcat pe loc de play-off în Superliga.

Sepsi OSK – CFR Cluj, echipe de start:

Sepsi OSK: Niczuly – Kecskes, Ninaj, Ciobotariu – Oteliță, I. Gheorghe, N. Păun, R. Varga – Ștefănescu, Safranko, C. Matei
Rezerve: Moldovan, Fl. Ștefan, Oroian, Bălașa, Jonathan Rodriguez, Damașcan, Kallaku, Rondon, Debeljuh
Antrenor: Bernd Storck

CFR Cluj: Sava – Kresic, M. Ilie, Morgan – Krasniqi, Tachtsidis, Cvek, Camora – Avonou – Otele, Bîrligea
Rezerve: Hindrich, Bălgrădean, Boben, Nortey, R. Filip, Fică, Deac, Luca Mihai, Juricic
Antrenor: Andrea Mandorlini