Final incredibil în Ilfov! S-a terminat CS Tunari-CSU Craiova. Prima surpriză uriaşă din Cupa României

Final incredibil în Ilfov! S-a terminat CS Tunari-CSU Craiova. Prima surpriză uriaşă din Cupa României. Nimeni nu se aştepta la un asemenea rezultat din partea unei pretendente la câştigarea trofeului.

Va ieşi mare scandal la echipa lui Mihai Rotaru după debutul în această ediţie a grupelor Cupei României.

S-a terminat CS Tunari-CSU Craiova

A fost un meci incredibil pe un teren groaznic pe arena din Ilfov. În prima repriză, cei de la CSU Craiova au avut câteva şanse de a marca, dar le-au ratat cu seninătate. S-a intrat fără gol la pauză.

La prima fază importantă a părţii secunde, Badelj a comis-o grab. Paul Mitrică a profitat de această gafă de judeţ şi a deschis scorul. Echipa de pe locul 19 din liga secundă a avut şi un penalty clar, dar acesta nu a fost acordat. Oltenii au marcat, norocos, golul egalării, în minutul 90. Mingea deviată de Markovic a intrat în poartă. S-a terminat CS Tunari-CSU Craiova 1-1, ceea ce înseamnă un debut ratat pentru echipa lui Rotaru în Cupa României.

CS Tunari – CSU Craiova, echipe de start:

CS Tunari Moroz – Barfă, Ad. Stoian, M. Leca, Al. Sima – Florică, Al. Despa, Licsandru, Sin – P. Mitrică, Al. Stoian
Rezerve: Petrișor – Feraru, Al. Gheorghe, M. Geantă, L. Mitrică, Mihăescu, Dr. Gheorghe, Ivanovski, V. Constantin
Antrenor: Florin Stîngă

CSU Craiova: Lazar – Borța, J. Mendy, Badelj, Basilio Ndong – Kurtic, Houri – Căpățînă, Roguljic, Ișfan – Trică
Rezerve: Popescu – Raul Silva, Vlădoiu, Al. Crețu, Sala, Mateiu, Baiaram, Koljic, Markovic
Antrenor: Dragoș Bon

Arbitru: George Roman; A1: Nicușor Marin; A2: Ioan Daniel Humita
Acest meci a beneficiat de arbitraj VAR.

Într-o altă partidă din prima etapă a grupelor din Cupa României, UTA s-a impus cu 2-1 pe terenul echipei de ligă secundă, Gloria Buzău.