Final încins la Galaţi! S-a terminat Oţelul-Dinamo. Ce au făcut oamenii lui Dorinel Munteanu

Final încins la Galaţi! S-a terminat Oţelul-Dinamo. S-a aflat ce au făcut oamenii lui Dorinel Munteanu după victoria uriaşă din Cupa României, 1-0, contra celor de la CSU Craiova. Moldovenii nu au mai avut o evoluţie atât de bună în Superliga.

Băieţii lui Dorinel Munteanu au jucat mai bine în prima repriză. Golubovic şi-a salvat însă echipa în mai multe rânduri.

S-a terminat Oţelul-Dinamo

În schimb, partea secundă nu a mai găsit echipa lui Dorinel Munteanu la fel de inspirată. Mai mult, oamenii lui Zeljko Kopic au avut şanse mai importante. Asta spre disperarea celor 10.180 de spectatori care au asistat la meci, număr oficial.

Şi totuşi, în prelungiri, gazdele au dat marea lovitură. Pe contraatac, Tănasă a decis meciul cu un şut de la marginea careului. Scor final Oţelul-Dinamo 1-0 şi moldovenii scapă aproape definitiv de grijile retrogradării. De partea cealaltă, Dinamo rămâne pe loc direct retrogradabil.

Oțelul – Dinamo, echipe de start:

OȚELUL (4-3-3): Pap – Adăscăliței, J. Cisse, Ghiocel, Zhelev – Cisotti (cpt.), Lameira, Teles – Maciel, Al. Pop, Bodișteanu
Rezerve: R. Stoian – G. Cîrjan, Rusevic, Jardan, I. Neagu, R. Tănasă, Malle, Miguel Silva, S. Rus, Yabre, L. Panait, Gaitan
Absent: Lovric (accidentat)
Antrenor Dorinel Munteanu

DINAMO (3-4-3): Golubovic – Patriche (cpt.), Velkovski, Homawoo – Moura, Pavicic, Gnahore, Bordușanu – Milanov, Gregorio, Politic
Rezerve: Răilean – Astrit, D. Iglesias, Ilic, Abdallah, P. Neagu, Bani, Dr. Irimia, N. Roșu, Amzăr, Edgar Ie, Cr. Costin