Final încins în Ardeal! S-a terminat U Cluj-Sepsi. Meciul, decis de un penalty, în finalul partidei

Final încins în Ardeal! S-a terminat U Cluj-Sepsi. Meciul, decis de un penalty, în finalul partidei. A fost o partidă foarte slabă pe Cluj Arena în finalul etapei de Superliga. Au fost foarte puţine ocazii de gol.

U Cluj-Sepsi a fost în nota etapei de Superliga. Un meci extrem de slab, cu un fotbal de liga a treia prestat de ambele echipe.

S-a terminat U Cluj-Sepsi

Echipa lui Ioan Ovidiu Sabău a încercat mai mult şi a atacat aproape tot meciul. De partea cealaltă, echipa lui Liviu Ciobotariu a venit în speranţa că nu va primi gol. Silaghi a avut singura şansă a gazdelor în prima repriză, dar a izbit bara.

În repriza a doua şi Sepsi a avut şansa de a deschide scorul. Debeljuh a lovit şi el bara din apropiere. Meciul a fost decis însă în minutul 82, spre bucuria celor 6.652 de spectatori prezenţi la meci.

Oteliţă l-a faultat în careu pe Nistor. Acelaşi Dan Nistor a marcat din penalty. S-a terminat U Cluj-Sepsi 1-0 şi clujenii obţin 3 puncte mari. De partea cealaltă, continuă criza la Sepsi.

U Cluj – Sepsi OSK, echipe de start:

U Cluj: Iliev – Chipciu, Masoero, Mitrea, Vătăjelu – Cîmpanu, Doukoure, Bic, Silaghi – D. Popa, Nistor
Rezerve: Gorcea, Oancea, Miron, I. Filip, Fossati, V. Gheorghe, I. Stoica, Manu, F. Ilie
Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău

Sepsi OSK: Niczuly – Ninaj, Bălașa, Kecskes – Oteliță, I. Gheorghe, F. Junior, Fl. Ștefan – R. Varga, Safranko, Ștefănescu
Rezerve: Moldovan, Oroian, Dobozi, C. Matei, Tența, Kallaku, Kocsis, Debeljuh, Rondon
Antrenor: Liviu Ciobotariu

Arbitru: Andrei Moroiță (Ploiești) / A1: Valentin Avram (București) / A2: Ionel Valentin Dumitru (Gherghița – Prahova) / Arbitru VAR: Istvan Kovacs (Carei) / Arbitru AVAR: Alexandru Vodă (Alba Iulia) / R1: Mircea Ardelean (Arad) / Observator arbitri: Eduard Dumitrescu (Pitești)
Stadion: „Cluj Arena” (capacitate – 30.201 locuri)