Final incendiar pe Arcul de Triumf! S-a terminat Dinamo – Farul. Ce au făcut băieţii lui Gică Hagi

Dinamo a pierdut pe teren propriu meciul cu Farul, scor 0-2, în etapa a 10-a din Superliga.

Echipa lui Gică Hagi este pe locul 9, cu 12 puncte, în timp ce Dinamo este pe 13, cu 8 puncte adunate.

Farul a avut prima ocazie după doar 2 minute. Mazilu a scăpat singur, dar Golubovic a intervenit. Imediat a venit și replica. Neluț Roșu a primit balonul în careu, dar a șutat prea târziu. În minutul 30, Budescu a deschis scorul cu un șut pe jos, din careu.

În repriza a doua, Farul a rămas în inferioritate numerică. David Enagnon Kiki a văzut al doilea cartonaș galben și a părăsit terenul în minutul 63. În minutul 90, Ionuț Vână a închis tabela de marcaj.

Dinamo – Farul. Echipele de start

Dinamo: Golubovic – Lucas, Bena, Homawoo – De Moura, Cr. Costin, Larrucea, N. Roșu, Amzăr – Ghezali, D. Politic
Rezerve: Dujmovic – I. Roșu, Gregorio, Țîră, D. Iglesias, Bordușanu, A. Bani, Patrice, R. Grigore
Antrenor: Ovidiu Burcă

Farul: Aioani – Sîrbu, Larie Artean, Kiki – T. Băluță, Nedelcu, Grameni – Ad. Mazilu, L. Munteanu, Budescu
Rezerve: Buzbuchi – Dussaut, M. Popescu, G. Marins, N. Popescu, Vînă, Grygoryan, Rivaldinho, Sali
Antrenor: Gică Hagi

Stadion: „Arcul de Triumf”
Arbitru: Szabolcs Kovacs / A1: Andrei Constantinescu; A2: Stelian Slabu