Final incendiar la Ploieşti! S-a terminat Petrolul-FCU Craiova. Ce au făcut oamenii lui Nicolo Napoli

Final incendiar la Ploieşti! S-a terminat Petrolul-FCU Craiova. S-a aflat ce au făcut oamenii lui Nicolo Napoli. Oaspeţii veneau după o serie extrem de proastă, 7 înfrângeri din ultimele 9 meciuri.

Nici în meciul cu Petrolul băieţii lui Nicolo Napoli nu au început meciul prea bine. Prima repriză a fost una foarte slabă.

S-a terminat Petrolul-FCU Craiova

În prima repriză, băieţii lui Nicolo Napoli nu au jucat nimic. Nici Petrolul nu a făcut un joc prea strălucit. Au avut două şanse de gol, dar nu prea periculoase la poarta lui Gurău. După debarcarea lui Florin Pîrvu, la ploieşteni a rămas interimarul Florin Stângă.

După o oră, gazdele au reuşit să deschidă scorul prin Jair, cu o execuţie frumoasă, dar şi norocoasă. Scor final Petrolul-FCU Craiova 1-0 şi gazdele obţin trei puncte mari care aproape îi scapă de griji. De partea cealaltă, FCU Craiova continuă seria rezultatelor proaste şi rămâne pe poziţie de baraj.

Petrolul – FCU Craiova, echipe de start

PETROLUL (4-2-3-1): Zima – Dumitriu, Papp, Garutti, Țicu (cpt.) – Hanca, Seto – Musi, Jair, Ișfan – A. Berisha
Rezerve: Eșanu, Bălbărău – D. Radu, Diomande, Jyry, M. Bratu, David Paraschiv, R. Bucur, I. Răducan, Irobiso
Absenți: Grozav, Huja, Meijers (suspendați), Doua (accidentat)
Antrenor: Florin Stângă

FCU CRAIOVA (4-2-3-1): Gurău – Negru, Lekiatas, Lacroix, Mascarenhas – V. Achim (cpt.), Dr. Albu – Baeten, Bauza, Chițu – Blănuță
Rezerve: R. Popa – Kvakic, Dragu, V. Pop, Blidar, Mario Ilie, Sidibe, Bahassa, Ibrahim
Absenți: Compagnucci (suspendat), Abbey (fără drept de joc)
Antrenor: Nicolo Napoli

Stadion: „Ilie Oană”
Arbitru: Petrescu Radu (Bucureşti). A1: Grigoriu Mircea (Bucureşti). A2: Urzică Vladimir (Piatra Neamţ)
Arbitru VAR: Dumitrache Bogdan (Bucureşti). Asistent VAR: Trandafir Cristina (Bucureşti)