Final incendiar la FC Argeş-Dinamo! S-a decis echipa promovată în Superliga. 6 goluri marcate şi om eliminat

Final incendiar la FC Argeş-Dinamo! S-a decis echipa promovată în Superliga. 6 goluri marcate şi om eliminat. Trupa antrenată de Ovidiu Burcă a pierdut categoric la Mioveni, dar a reuşit să promoveze.

Dinamo a stat doar un sezon în Divizia B. A dezmembrat-o pe FC Argeş şi a revenit în Superliga.

Final incendiar la FC Argeş-Dinamo!

După 6-1 pe Arena Naţională, Dinamo spera că nu va mai avea probleme în returul de la Mioveni. Argeşul a început perfect meciul. A făcut 2-0 într-un singur minut. Tofan şi Jakolis au făcut repede 2-0. Pe final de primă repriză, Ghezali a redus din diferenţă.

Gazdele au început perfect şi partea a doua. Garita a reuşit o dublă în minutele 47 şi 51. Argeşul s-a autosabotat. Calcan a fost eliminat în minutul 55 şi aici s-a terminat totul. Alexandru Pop a marcat în minutl 60. S-a terminat FC Argeş-Dinamo 4-2 şi echipa din Ştefan cel Mare revine în Superliga după doar un singur sezon.

Echipele de start:

FC ARGEȘ: Straton – Tofan, Turda, Dobrosavlevici, Vianna – Calcan, Bassong, Zebic, Pîrvu – Jakolis – Garita
REZERVE: Micle – Biai, Moisie, Ene, Oprescu, Dinoci, Ciuciulete, Manole, Celestine
ANTRENOR: Bogdan Argeș Vintilă

DINAMO: Dujmovic – Giafer, Larrucea, Bena – Moura, Iglesias, N. Roșu, Amzăr – I. Roșu, Al. Pop, Ghezali
REZERVE: Oncescu – Bani, Țîră, D. Irimia, Al. Irimia, Borcea, Al. Șerban, Buleică, A. Florescu
ANTRENOR: Ovidiu Burcă

Stadion: Orăşenesc (Mioveni)
Arbitru: Sebastian Colțescu / A1: Marius Bobe; A2: Constantin Ghiciulescu