Final incendiar la Arad! S-a terminat UTA-FCU Craiova. Ce au făcut oamenii lui Mircea Rednic

Final incendiar la Arad! S-a terminat UTA-FCU Craiova. S-a aflat ce au făcut oamenii lui Mircea Rednic. A fost un meci nebun, cu foarte multe goluri marcat, 4 doar în prima parte a întâlnirii.

Oamenii lui Mircea Rednic au început tare meciul şi au deschis scorul foarte repede. Asta în speranţa că vor prinde un loc de play-off în Superliga.

S-a terminat UTA-FCU Craiova

Pedro a deschis scorul după doar 13 minute de la startul meciului, pentru echipa lui Mircea Rednic. Băieţii interimarului Valentin David au reuşit să egaleze prin Bauza în minutul 22. Zece minute mai târziu, Micovschi a avut noroc, după o fază analizată de VAR, şi a făcut 2-1. Prima repriză s-a terminat însă la egalitate, 2-2. Asta pentru că Dragu a fost cel care a egalat pentru FCU Craiova.

În minutul 62, Kvacic l-a faultat pe Luckassen. a intervenit din nou VAR-ul şi a mutat faultul din afara careului în careu. Fabry a marcat din penalty, spre bucuria celor 9326 de spectatori care au urmărit meciul de pe stadion. Scor final UTA-FCU Craiova 3-2 şi arădenii continuă să viseze la un loc de play-off, în timp ce oaspeţii coboară pe loc de baraj.

UTA – FCU Craiova, echipe de start

UTA (4-3-3): Iacob – Căpușă, Stolnik, Benga, Trif – Joao Pedro, Freitas, Micovschi – Fabry, Luckassen, R. Pop
Rezerve: Kucher, Mihai, Iurasciuc, Stanciu, Omondi, Lopez, Conte, Vulturar, Morar, David
Antrenor: Mircea Rednic

FCU Craiova (4-2-3-1): R. Popa – Negru, Kvakic, Lekiatas, Dragu – V. Achim, D. Albu – Baeten, Bauza, Bahassa – Chițu
Rezerve: Gurău, M. Enache, V. Pop, Blidar, Ilie, Sidibe, Blănuță, Ibrahim
Antrenor: Valentin David