Final incendiar în Moldova! S-a terminat Poli Iaşi-CFR Cluj. Băieţii lui Andrea Mandorlini au suferit crunt

Final incendiar în Moldova! S-a terminat Poli Iaşi-CFR Cluj. Băieţii lui Andrea Mandorlini au suferit crunt. A fost un meci nebun, cu mai multe răsturnări de scor. Prima repriză a fost una fabuloasă.

Echipa lui Andrea Mandorlini a suferit mult, mai ales în prima parte. A fost o partidă cu foarte multe goluri.

S-a terminat Poli Iaşi-CFR Cluj

Băieţii lui Leo Grozavu au început perfect meciul. Au reuşit să deschidă scorul prin Harrison, după doar 11 minute. Ardelenii nu s-au trezit din pumni şi au mai primit un gol. Katanec a făcut 2-0 în minutul 22. Nu a durat prea mult timp avantajul moldovenilor. Avounou a redus din diferenţă în minutul 27.

Ajeti a egalat în minutul 39, dar nu se terminase. Otele a făcut 3-2 pentru CFR Cluj şi echipa lui Andrea Mandorlini a intrat în avantaj la pauză. Harrison a făcut 3-3 în minutul 62 spre bucuria celor 4.657 spectatori care au asistat la meci. S-a terminat Poli Iaşi-CFR Cluj 3-3 şi ardelenii urcă pe primul loc al clasamentului până la derby-ul FCSB-FCU Craiova.

Poli Iași – CFR Cluj, echipele de start

Poli Iași: S. Lung Jr. – Martac, Samayoa, Katanec, R. Ispas – A. Ciobanu, Bordeianu, Marchioni – A. Gheorghiță, Harrison, Luis Phelipe
Rezerve: Ailenei – Tincu, Jatoba, Fl. Ilie, Belu Iordache, Stefanovici, Itu, A. Roman, R. Ion
Antrenor: Leo Grozavu

CFR Cluj: R. Sava – Mogoș, Ajeti, Kresic, Morgan – Muhar, Tachtsidis, Cvek – Avounou, Bîrligea, Otele
Rezerve: Bălgrădean, Hindrich – M. Ilie, R. Filip, Fica, L. Mihai, C. Deac, Juricic
Antrenor: Andrea Mandorlini

Stadion: „Emil Alexandrescu” (Iași)
Arbitru: Sebastian Colțescu (București), A1: Sebastian Gheorghe (Suceava), A2: Daniel Mitruți (Craiova)
Arbitru VAR: Marian Barbu (Făgăraș), AVAR: Iulian Dima (București)