Final incendiar în Gruia! S-a terminat CFR Cluj-Rapid. Ce au făcut oamenii lui Adrian Mutu

Final incendiar în Gruia! S-a terminat CFR Cluj-Rapid. S-a aflat ce au făcut oamenii lui Adrian Mutu. A fost duelul dintre fosta şi actuala echipă a Briliantului. Mai mult, cele două se bat pentru locul doi şi încă mai speră să o ajungă pe FCSB.

Băieţii lui Adrian Mutu au  început prost meciul. Au încasat foarte repede gol, după doar 9 minute.

S-a terminat CFR Cluj-Rapid

Damjan Djokovic a înscris norocos şi i-a redus la tăcere pe cei 13.100 spectatori care au asistat la meci, număr oficial. Şi giuleştenii au avut o galerie formată din aproximativ 200 de ultraşi.

Echipa lui adrian Mutu a forţat cu toate liniile, dar a ratat bune ocazii de gol. În repriza a doua, echipa lui Cristiano Bergodi s-a apărat şi a reuşit să o ţină la respectiv pe CFR Cluj. S-a terminat CFR Cluj-Rapid 0-1 şi giuleştenii obţin o victorie mare în Gruia. Se apropie la 6 puncte de liderul FCSB care are un meci mai puţin. De partea cealaltă, clujenii se îndepărtează şi mai mult de titlu în Superliga după această înfrângere.

CFR Cluj – Rapid, echipele de start:

CFR Cluj: Sava – Mogoș, M. Ilie, Boben, Cr. Manea – Muhar, Keita, Tachtsidis – C. Deac, Bîrligea, Otele
Rezerve: Hindrich, Bălgrădean – Camora, Ajeti, Kresic, Mamic, R. Filip, Fica, El Kaddouri, Serebe, Michael
Antrenor: Adrian Mutu

Rapid: Aioani – Onea, Săpunaru, Iacob, Borza – Al. Albu, Djokovic – Krasniqi, Burmaz, Papeau – Rrahmani
Rezerve: Drăghia – I. Cristea, Braun, Dr. Grigore, Hromada, Oaidă, Cîrjan, Bamgboye, Hasani, Petrila, El Sawi, Ioniță II
Antrenor: Cristiano Bergodi

Stadion: Dr. Constantin Rădulescu (Cluj-Napoca)
Arbitru: Colţescu Sebastian (Bucureşti). Asistenți: Artene Ovidiu (Vaslui), Mitruţi Daniel (Craiova).
Arbitru VAR: Costreie Sorin (Voluntari). Asistent VAR: Kovacs Szabolcs (Carei)