Final incendiar în Covasna! S-a terminat Sepsi-Rapid. Ce au făcut băieţii lui Cristiano Bergodi

Final incendiar în Covasna! S-a terminat Sepsi-Rapid. S-a aflat ce au făcut băieţii lui Cristiano Bergodi. Au fost două reprize diametral opuse în Covasna, dar cele două echipe nu s-au lipit la gol.

Rapid şi Sepsi şi-au împărţit reprizele. Trupa lui Cristiano Bergodi a fost de nerecunoscut în prima parte a meciului.

S-a terminat Sepsi-Rapid

Formaţia lui Liviu Ciobotariu a jucat mai bine în prima repriză. Aganovic sau Safranko au ratat şanse importante de a marca. Meciul începuse însă cu faze dificile în careul gazdelor. Rapidiştii au cerut două penalty-uri în primele 5 minute, dar Ovidiu Haţegan nu a dictat punctul cu var.

Partea secundă a fost mult mai bună pentru echipa lui Cristiano Bergodi. Cei 5.857 de fani care au fost prezenți la meci au avut emoţii la şarjele rapdiştilor. Tsoumou putea deschide scorul la debutul său la Rapid, dar a lovit doar bara. S-a terminat Sepsi-Rapid 0-0 şi giuleştenii ratează şansa de a urca, provizoriu pe primul loc în Superliga. De asemenea, şi Sepsi rămâne în afara locurilor de play-off.

Sepsi – Rapid, echipe de start:

SEPSI: Niczuly – Ciobotariu, Bălașa, Ninaj, Fl. Ștefan – Rența, Alimi – I.Gheorghe, Ștefănescu, Aganovic – Safranko
REZERVE: D. Moldovan, Kecskes, Oteliță, Kallaku, Rondon, Damașcan, Matei, Varga, Debeljuh
ANTRENOR: Liviu Ciobotariu

RAPID: H. Moldovan – Braun, Săpunaru, P. Iacob, Borza – Oaidă, Al. Albu, Al. Ioniță II – Funsho, Borja Valle, Papeau
REZERVE: Drăghia, Onea, I. Cristea, Dr. Grigore, Kait, El Sawy, Cîrjan, Pănoiu, Tsoumou
ANTRENOR: Cristiano Bergodi

Stadion: Sepsi Arena (Sfântu Gheorghe)
Arbitru: Haţegan Ovidiu (Arad) / A1: Grigoriu Mircea Mihail (Bucureşti), A2: Danşa Ciprian Florin (Satu Mare) / Arbitru VAR: Găman George Cătălin (Craiova), Arbitru AVAR: Baban Vlad (Iaşi)