Final incendiar în Covasna! S-a terminat Sepsi-Dinamo. Ce au făcut noii elevi ai lui Zeljko Kopic

Final incendiar în Covasna! S-a terminat Sepsi-Dinamo. S-a aflat ce au făcut noii elevi ai lui Zeljko Kopic, la primul meci al antrenorului croat pe banca echipei din Ştefan cel Mare. Începutul de meci a fost însă unul dezastruos.

Dinamo şi-a schimbat antrenorul după rezultatele groaznice avute cu Ovidiu Burcă pe bancă. A venit Zeljko Kopic, dar începutul de meci cu Sepsi a fost groaznic.

S-a terminat Sepsi-Dinamo

Sepsi, la rândul ei cu un nou antrenor, a început meciul perfect. Bernd Storck era în culmea fericirii după 30 de minute. Gafele colosale din apărarea noii echipe a lui Zeljko Kopic au stabilit scorul primei reprize.

Mai întâi, Ștefănescu a deschis scorul cu o bijuterie de gol, în minutul 11. S-a făcut 2-0 în minutul 30 pentru Sepsi şi Dinamo era la pământ la pauză. Ghezali a redus din diferenţă în minutul 51 şi cei 2900 de fani care erau la la meci au început să se teamă.

S-a terminat Sepsi-Dinamo 2-1 şi covăsnenii începe să spere din nou la un loc de play-off. De partea cealaltă, Dinamo a încasat a 12-a înfrângere în Superliga. Rămâne pe loc retrogradabil direct.

Sepsi – Dinamo, echipe de start:

Sepsi: Niczuly – Ciobotariu, Ninaj, Kecskes, Oteliță – Alimi – Varga, J. Rodriguez, C. Matei, Ștefănescu – Safranko
Rezerve: Moldovan, Bălașa, F. Ștefan, Dobozi, I. Gheorghe, N. Păun, Kallaku, Damașcan. Rondon
Antrenor: Bernd Storck

Dinamo: Golubovic – Lucas, Patriche, R. Grigore – Moura, Bani, Ilic, Iglesias, Amzăr – Ghezali, Abdallah
Rezerve: Began, I. Roșu, Gregorio, Larrucea, Politic, Bordușanu, Giafer, C. Costin, D. Irimia
Absenți: Bena (suspendat), N. Roșu, Homawoo (accidentați)
Antrenor: Zeljko Kopic

Stadion: Sepsi Arena
Arbitru: Petrescu Radu (Bucureşti – Bucureşti), A1: Ghinguleac Radu Adrian (Bucureşti – Bucureşti), A2: Marica Mihai Marius (Bistriţa – Bistriţa Năsăud)
Arbitru VAR: Barbu Marian (Făgăraş – Braşov)
Arbitru AVAR: Lucaciu Doru Claudiu (Cluj-Napoca – Cluj)