FCSB și Rapid se taie în foarfeci! Edjouma a intrat și l-a imitat pe Grigore, vicecampioana a dansat cu `lupii galbeni`, 4-1!

Ca-n vremurile bune. Așa s-a simțit atmosfera pe Arena Națională. Iar FCSB și Petrolul, echipe cu mulți suporteri, n-au dezamăgit. Freamătul tribunei a pompat adrenalină jucătorilor, care au avut un început uluitor de meci.

Pentru a doua partidă consecutivă, Șut s-a lipit și de… gol. De data aceasta, rapid și cu intenție. Dar Mathaus  a restabilit echilibrul pe tabelă imediat, în minutul 9.

Andrea Compagno a readus-o pe FCSB în avantaj în minutul 29, transformând penalty-ul obținut de Olaru. Treptat, ”haita” s-a stins. Și în partea a doua, a capitulat total în debutul reprizei.

Antrenorul din lojă, fir direct pe Whats App

sursa: captură TV Digi Sport

Cu Mihai Pintilii trimis de comisiile FRF în lojă, lângă soție și copii, FCSB s-a descurcat. Sigur, Strizu și staff-ul de pe bancă au găsit soluția să aibă fir direct pe whats app cu antrenorul de facto, dar fără patalama, conform gsp.ro.

sursa: gsp.ro

FCSB  i-a subordonat pe ”lupii galbeni”, iar Radunovic l-a găsit perfect pe același Compagno care a trimis în plasă cu capul, în minutul 59, pentru 3-1. Petrolul a mai încercat câte ceva, însă a părut deja anesteziată. Vâlceanu s-a străduit să limiteze cât a putut proporțiile scorului, la ocaziile lui Olaru și Tamm.

Însă, venit din postura de rezervă, Edjouma parcă i-a transmis adevăratului antrenor din lojă, Becali, un mesaj. A marcat un super-gol din foarfecă și a stabilit scorul final, 4-1.

Vicecampioana și-a păstrat punctele și a făcut iar rocada cu Rapid, urcând pe ultima treaptă a podiumului Superligii.

FCSB: Târnovanu – Sorescu, Tamm, Dawa, Radunovic – Olaru, Șut, Oct. Popescu – Cordea, Compagno, Fl. Coman
Rezerve: A. Vlad, Crețu, Miculescu, I. Cristea, Edjouma, Omrani, Ov. Popescu, Oaidă, Pantea
Antrenor: Mihai Pintilii

Petrolul: Vâlceanu – Papp, Meijers, Mathaus – Borța, Purtic, Jair, Budescu, Țicu – Irobiso, Grozav
Rezerve: Leitner, Doua, C. Achim, Seto, Dumitru, Bratu, Tucaliuc, Rădulescu, Bucur
Antrenor: Florin Pîrvu