FCSB câștigă meciul cu FCU Craiova și este pe loc de play-off

FCSB a câștigat meciul cu FCU Craiova, scor 2-0, din etapa a 18 -a din Liga 1, și este pe loc de play-off.

Echipa condusă de Pintilii este pe locul 6 cu 26 de puncte, în timp ce oltenii sunt pe penultimul loc cu doar 16 puncte.

Octavian Popescu deschide scorul cu un șut spectaculos! Mijlocașul de 19 ani marcat după doar câteva minute pe „Ion Oblemenco”, cu un șut de la 20 de metri. FCSB a avut o nouă ocazie în minutul 10. Oltenii au avut câteva ocazii, dar în minutul 26, Popa a ieșit inoportun, Octavian Popescu a încercat un lob, iar Paramatti a trimis în corner. Lovitura de colț a fost deviată și Dawa a înscris cu pieptul din plonjon. Ocaziile au continuat de ambele părți, dar scorul a rămas neschimbat.

Partida din Bănie nu a beneficiat de sistemul VAR. Mașina VAR s-a defectat având probleme cu alimentarea cu curent electric

FCU Craiova – FCSB, echipe de start:

FCU Craiova: R. Popa – R. Negru, Duarte, Paramatti, Huyghebaert – Asamoah, V. Achim – G. Ganea, Baeten, Bahassa – A. Chițu
Rezerve: Gurău – Zanfir, R. Grigore, Al. Albu, Van Durmen, Sibide, Bauza, Blănuță, G. Iancu
Antrenor: Nicolo Napoli

FCSB: Târnovanu – Pantea, Dawa, Tamm, Radunovic – Olaru, Ad. Șut, Oaidă – Cordea, Omrani, Oct. Popescu
Rezerve: A. Vlad – Haruț, Fl. Coman, I. Stoica, Miculescu, Edjouma, Nikolov, Bouhenna, Radaslavescu
Antrenor: Mihai Pintilii