Favoritul lui Gigi Becali face senzaţie la arabi! Reuşita care i-a înnebunit pe suporteri. Edi Iordănescu trebuie să ştie / Video

Favoritul lui Gigi Becali face senzaţie la arabi! Reuşita care i-a înnebunit pe suporteri. Edi Iordănescu trebuie să ştie. Un fost jucător de la FCSB face furori la noua sa echipă. Este vorba despre Florin Tănase.

Favoritul lui Gigi Becali a oferit o pasă de gol în victoria celor de la Al-Okhdood cu Al Shabab, scor 1-0. Meciul a avut loc în runda #18 a campionatului din Arabia Saudită.

Favoritul lui Gigi Becali face senzaţie la arabi!

Florin Tănase a fost decisiv la singurul gol al meciului. În minutul 3, fostul fotbalist de la FCSB a executat rapid o lovitură liberă din propria jumătate. L-a lansat pe Godwin Saviour, care a marcat cu un șut din interiorul careului.

Românul a gândit atât de repede faza, încât pasa acestuia nu a fost surprinsă de camerele tv. Tănase a fost folosit în spatele vârfului și a jucat pe toată durata meciului. Acesta a văzut cartonașul galben în minutul 47.

Nu a fost singurul român care a evoluat în acest meci. Şi Andrei Burcă a început meciul pe poziția de fundaș stânga, una neobișnuită pentru fostul fundaș central al CFR-ului, care a văzut cartonașul roșu în minutul 70. A fost eliminat de un român, partida fiind arbitrată de „centralul” Andrei Chivulete. Echipa celor doi români ocupă locul 12, cu 19 puncte.