Execuţie în direct! S-a terminat U Cluj-FCU Craiova. Partida s-a decis în 20 de minute

Execuţie în direct! S-a terminat U Cluj-FCU Craiova. Partida s-a decis în 20 de minute. Trupa lui Nicolo Napoli a dat o adevărată lecţie de fotbal la Mediaş, acolo unde au jucat acasă şepcile roşii.

Meciul s-a decis foarte repede, încă din prima repriză. Aurelian Chiţu a reuşit să marcheze o triplă de mare efect.

S-a terminat U Cluj-FCU Craiova

Trupa lui Nicolo Napoli nu i-a lăsat pe clujeni să respire. Aurelian Chiţu a marcat de două ori în două minute, în minutele 5 şi 7. Apoi, oltenii nu s-au oprit. S-a făcut 3-0 în minutul 27, atunci când Bauza l-a lăsat pe Chiţu cu poarta goală.

Trupa lui Ioan Ovidiu Sabău a încercat să revină cu tupeu de la cabine. Totul s-a terminat însă repede. Miron a avut o intrare dură la Bahassa şi a fost eliminat. Băieţii lui Napoli au ţinut de minge apoi toată repriza. Nu a mai vrut să facă un scor la fel de mare ca-n sezonul regulat. Atunci fusese 5-0 pentru Ştiinţa la Craiova. În prelungiri, Chipciu a şutat, iar Duarte a deviat în proprie poartă. S-a terminat U Cluj-FCU Craiova 1-3 şi oaspeţii revin pe primul loc în play-out. De partea cealaltă, U Cluj încă mai are emoţii în privinţa retrogradării.

Universitatea Cluj – FCU Craiova, echipele de start

Universitatea Cluj: 33. Gorcea – 71. Martic, 6. A. Miron, 44. Ispas, 27. Chipciu – 8. Remacle, 98. G. Simion, 94. Bic, 19. D. Nistor – 93. Thiam, 21. Ze Gomes
Rezerve: 12. Iliev, 7. I. Stoica, 10. Haită, 11. Tescan, 16. I. Filip, 18. Fl. Ilie, 22. Goranov, 26. Oancea, 80. Fulop
Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău

FCU Craiova: 50. I. Gurău – 2. R. Negru, 35. A. Duarte, 14. Henriques, 16. Mascarenhas – 77. Asamoah, 8. Dr. Albu – 7. Piccolomo, 10. Bauza, 28. Bahassa – 11. Chițu
Rezerve: 31. R. Popa, 5. Huyghebaert, , 9. J. Ibrahim, 17. G. Ganea, 20. I. Zamfir, 27. M. Ilie, 51. Sidibe, 74. M. Ciobanu, 99. Blănuță
Absenți: Baeten, Vl. Achim, Paramatti, Al. Vodă (indisponibili)
Antrenor: Nicolo Napoli

Stadion: Gaz Metan (Mediaș)
Arbitru: Iulian Călin (Ștefănești), A1: George Neacșu (Câmpulung Muscel), A2: Ciprian Danșa (Satu Mare)
Arbitru VAR: Ovidiu Hațegan (Ovidiu), AVAR: Mircea Ardelean (Arad)