Execuţie cu public în Gruia! S-a terminat CFR Cluj-FCU Craiova. Gafele de judeţ care l-au scos din minţi pe Adrian Mititelu

Execuţie cu public în Gruia! S-a terminat CFR Cluj-FCU Craiova. Gafele de judeţ care l-au scos din minţi pe Adrian Mititelu. Oltenii au avut o primă repriză de coşmar care a decis câştigătoarea meciului.

CFR Cluj-FCU Craiova s-a decis după mai multe gafe absolut incredibile ale portarului Robert Popa. Portarul oltenilor joacă datorită regulii jucătorului U21.

S-a terminat CFR Cluj-FCU Craiova

Echipa lui Andrea Mandorlini a deschis scorul după doar două minute. Bârligea a pelcat pe contraatac, Popa nu a ieşit să-l blocheze, iar Camora a finalizat cu gol. În minutul 26, Oţele a beneficiat, din nou de indecizia lui Robert Popa şi a făcut 2-0. Oltenii au fost cu ocaziile şi gazdele cu golurile. În prima repriză, Bahassa şi Chiţu au ratat singuri cu portarul Sava. În partea secundă, tot oaspeţii au avut ocazii, dar au ratat cu seninătate. S-a terminat CFR Cluj-FCU Craiova 2-0 şi ardelenii se apropie la 3 puncte de liderul FCSB. De partea cealaltă, oltenii lui Adrian Mititelu sunt pe locul 10 înaintea ultimelor meciuri.

CFR Cluj – FCU Craiova, echipe de start:

CFR CLUJ (4-3-3): Sava – Mogoș, Kresic, Ajeti, Camora (cpt.) – Cvek, Tachtsidis, Muhar – Deac, Bîrligea, Otele
Rezerve: Hindrich, Bălgrădean – Morgan, R. Filip, Fica, Lucaci, L. Mihai, Jefte, Juricic
Absent: Cr. Manea (accidentat)
ANTRENOR: Andrea Mandorlini

FCU CRAIOVA (4-2-3-1): R. Popa – Compagnucci, Lacroix, D. Henriques, R. Negru – S. Asamoah, V. Achim (cpt.) – Baeten, Bahassa, Van Durmen – Chițu
Rezerve: Gurău – Diamantis, Buta, Mascarenhas, V. Pop, Dr. Albu, Blidar, Ibrahim, Blănuță
Absent: Padula (indisponibil)
ANTRENOR: Paul Răducan

Stadion: CFR Dr. Constantin Rădulescu (Cluj-Napoca)
Arbitru: Chivulete Andrei Florin (Bucureşti) / A1: Gheorghe Sebastian Eugen (Suceava), A2: Constantinescu Andrei (Bucureşti) / Arbitru VAR: Dumitrache Bogdan (Bucureşti), Arbitru AVAR: Mazilu Florin Ovidiu (Satu Mare)