Eugen Neagoe, debut cu stângul. Arlauskis, criză de nervi. FC Botoșani – CSU Craiova 1-0

Fără Eugen Neagoe pe bancă, oltenii au pierdut meciul cu FC Botoșani, scor 0-1, în etapa 22 din Liga 1.

CSU Craiova ar fi putut să deschidă scorul încă din startul partidei, dar Dan Nistor a ratat.

Moldovenii au dominat începutul partidei, iar în minutul 35 au deschis scorul. După o centrare a lui Ivanov, mingea a fost respinsă de Ruguljic și a ajuns la Mailat, care a marcat.

În minutul 70, oltenii au avut o ocazie uriașă. Vătăjelu a centrat bine în careu, Crețu s-a înalță, dar lovitura de cap a trecut puțin pe lângă poarta lui Papp.

După fluierul final, Arlauskis a făcut o criză de nervi. Spiritele s-au încins, iar arbitrul a început să împartă cartonașe.

FC Botoșani – CS U Craiova, echipe de start:

FC Botoșani: 1. Pap – 14. Mboko, 3. Mutombo, 32. Șeroni, 30. Țigănașu – 4. Ivanov, 6. Dican, 99 Zabou – 77. Dragu, 10. M. Roman II, 26. Mailar
Rezerve: 82. Ureche, 19. Patache, 33. E. David, 93. Pinson, 9. Golofca, 17. S. Kamara, 11. M. Roman, 8. E Florescu, 80. Cărăușu
Antrenor: Flavius Stoican

CS U Craiova: 87. Arlauskis – 23. Căpățăînă, 25. Găman, 3. Mitrea, 5. Vătăjelu – 4. A. Crețu, 6. V. Screciu – 16. D. Nistor – 24. Roguljic, 20. J Markovic, 9. A. Ivan
Rezerve: 21. L. Popescu, 27. Martic, 34. R. Silva, 8. Mateiu, 37. Danciu, 7. Cîmpanu, 31. Ișfan, 17 Rivaldinho
Absenți: Bancu, Baiaram (accidentați)
Antrenor: Eugen Neagoe

Stadion: Municipal (Botoşani)
Arbitru: Petrescu Radu (Bucureşti) / A1: Ghinguleac Radu Adrian (Bucureşti), A2: Grigoriu Mircea Mihail (Bucureşti) / Arbitru VAR: Barbu Marian (Făgăraş), Arbitru AVAR: Vornicu Adrian (Iaşi)