Emma Răducanu, scene cumplite. A părăsit terenul în lacrimi și poate rata Australian Open / Foto

Emma Răducanu are emoții înainte de Australian Open. Britanica a părăsit terenul accidentată la turneul din Auckland.

Campioana de la US Open a început foarte bine partida, câștigând primul set al întâlnirii cu 6-0.

Emma Răducanu ratează Australian Open?

Setul secund a fost pierdut cu 7-5 de Răducanu, iar apoi a abandonat partida acuzând dureri la gleznă.

Britanica cu rădăcini românești a părăsit arena în lacrmi.

Sursa foto @tennis podcast

Profitând de acest abandon, Viktoria Kuzmova a obținut calificarea în sferturile de finală de la Auckland, acolo unde o va întâlni pe Danka Kovinic.

Un alt turneu WTA ce se află în desfășurare este turneul de la Adelaide. Irina Begu s-a calificat în sferturile de finală după o victorie fantastică în fața lui Ostapenko.

Tensimena româncă nu i-a dat nicio șansă Elenei Ostapeno și a câștigat în două seturi, 6-3, 6-0.

În turul următor, Irina o va întâlni pe favorita numărul 4, Veronika Kudermetova, care în turul doi a eliminat-o pe Bianca Andreescu, cu 6-4, 6-0.

Sorana Cîrstea a fost eliminată în optimi de favorita principală, Ons Jabeur.

Ons Jabeur s-a impuns cu 7-6, 6-1.

Românca nu a ținut pasul cu adveresara decât în primul set, cedând în tiebreak. În setul secund, Cîrstea nu s-a putut ridica la nivelul favoriteni numărul 1.