Elias Charalambous face anunţul nopții! Ce a spus după egalul cu Farul: ‘Nu ne simţim bine’ + Declarații despre arbitrajul lui Horaţiu Feşnic

Elias Charalambous face anunţul nopții, după ce echipa sa a erminat la egalitate, scor 1-1, meciul cu Farul Constanța.

FCSB este lider în Superliga, cu 51 de puncte. În etapa următoare o va întâlni pe Sepsi.

Elias Charalambous face anunţul nopții

Antrenorul spune că echipa sa ar fi meritat cele trei puncte în meciul cu constănțenii. De asemenea, a vorbit și despre penalty-ul primit de campioana României în prelungiri, la un duel aerian între Joyskim Dawa și Dragoș Nedelcu.

„Nu ne simțim bine, obiectivul era să câștigăm. Am jucat destul de bine. Nu am ce să zic despre jucătorii mei. Au avut ocazii, da asta este fotbalul. Trebuie să continuam la fel, să încercăm să vedem cum facem cu detaliile care fac diferenta.

Am avut mule ocazii, să mai marcăm. La fotbal iată așa se întâmplă, oricand se poate primi gol. Se intâmplă astfel de situații, precum la penalty-ul din prelungiri. Respect decizia arbitrilor chiar dacă nu știu cât de clară a fost faza aia. Noi am avut șanse mai mari.”, a declarat Elias Charalambous, după meciul de pe Arena Națională.