Egal pentru adversare! S-a terminat Voluntari- FC Argeș. Penalty ratat în prima parte

FC Voluntari  și FC Argeș sau terminat la egalitate, 0-0, în penultimul meci al etapei 29 din Superligă.

Echipa antrenată de Liviu Ciobotariu este pe locul 9 cu 33 de puncte, în timp ce argeșenii sunt pe 15 cu 27 de puncte.

FC Argeș a avut prima ocazie. În minutul 9, Garita a pătruns în careu și a șutat în forță, dar Mihai Popa a reținut. În minutul 16, Jobello l-a tras de tricou pe Adam Nemec în careu, iar Istvan Kovacs a acordat lovitură de la 11 metri. Nemec a executat lamentabil, mult peste poartă.

Garita i-a pasat lui Geani Crețu în careu, în minutul 62,dar acesta a tras slab, iar mingea l-a lovit pe atacantul piteștenilor și a trecut pe lângă poartă.  Cu 10 minute înainte de final, gazdele puteau marca. Merloi a dat bine pentru Igor Armaș, dar acesta a reluat cu capul pe lângă poartă.

FC Voluntari – FC Argeș, echipe probabile:

FC Voluntari: 71. M. Popa – 34. Matricardi, 5. Armaș, 24. Ricardinho – 98. C. Costin 22. Rață, 3. U. Meleke, 18. Tavares 7. Aliji, – 77. Nemec, 14. M. Lopes
Rezerve: 88. Fernandez, 2. Paz, 8. Răduț, 10. Merloi, 11. D. Florea, 23. Al. Vlad, 72. R. Voican, 80. K. Meleke
Antrenor: Liviu Ciobotariu

FC Argeș: 1. Straton – 70. Jakolis, 23. M. Constantin, 5. Turda, 22. Rizzi – 4. Meza Colli, 6. Njike – 18. Crețu, 28. Koubemba, 11. Jobello – 14. Garita
Rezerve: 33. Micle, 2. Tofan 7. Boubacar Hanne, 8. I. Șerban, 21. D. Croitoru, 26. Moisie, 43. Da Silva, 80. Târcoveanu 95. Zebic, 25. Pîrvu, 24. Bertrand
Antrenor: Marius Croitoru

Stadion: „Anghel Iordănescu”, Voluntari
Arbitru: Istvan Kovacs (Carei) / A1: Marius Mihai Marica (Bistrița) / A2: Ferencz Tunyogi (Zalău) / Arbitru VAR: Andrei Antonie (București) / Arbitru AVAR: Vasile Marinescu (București) / R1: Andrei Moroiță (Ploiești) / Observator arbitri: Adrian Comănescu (Râmnicu Vâlcea)