Efectiv și-a măcelărit jucătorii, după eșecul cu Arsenal: Ten Hag, declarații fără precedent

Arsenal s-a impus după un meci extrem de spectaculos în fața celor de la Manchester United, dar la final a fost scandal în echipa oaspete.

Managerul lui Manchester United, Erik Ten Hag, efectiv și-a măcelărit jucătorii și a avut un discurs extrem de dur.

Nu aveți mentalitate!

Erik Ten Hag i-a acuzat pe jucătorii lui Manchester United că nu au mentalitatea potrivită și astfel nu vor cuceri niciodată trofee.

„Sunt supărat și le-am spus jucătorilor că, dacă vreți să câștigați titluri și medalii, trebuie să schimbați mentalitatea.

Sunteți într-un meci de top și faceți greșeli atât de mari.

Am început meciul foarte bine, am marcat, suntem la conducere și apoi facem atât de multe greșeli care sunt inacceptabile.

Trebuie să simți jocul, să realizezi că maximul pe care îl vom lua din el în acel moment este un punct și apoi să iei acel punct.”, a tunat Erik Ten Hag, informează The Sun.

Managerul lui United susține că jucătorii săi mai au mult de învățat pentru a ajunge să fie o formație de top.

„Am văzut deja cum s-a schimbat mentalitatea jucătorilor în ultimele două luni. Dar am observat că mai avem un drum de parcurs pentru a ajunge la cel mai înalt nivel.

Ei trebuie să realizeze că un meci se termină doar atunci când arbitrul fluieră”, a mai spus olandezul.

Arsenal, victorie spectaculoasă

Arsenal Londra a învins duminică, pe teren propriu, scor 3-2, formaţia Manchester United, într-un meci în care golul victoriei londonezilor a fost înscris în minutul 90. Arbitrul a consultat VAR-ul înainte să acorde golul.

Rashford a deschis scorul pe Emirates în minutul 17, însă gazdele au egalat în minutul 24 prin Eddie Nketiah ş la pauză s-a intrat cu 1-1.

În startul reprizei secunde, Bukayo Saka i-a adus pe „tunari” în avantaj cu un gol marcat în minutul 53. Manchester United a egalat în minutul 59 prin Lisandro Martinez.

Eddie Nketiah a marcat în minutul 90, într-o fază care a solicitat intervenţia VAR.