Edinson Cavani face senzaţie la naţională! Rămas fără echipă, atacantul a marcat o dublă în poarta Mexicului

Edinson Cavani face senzaţie la naţională! Rămas fără echipă, după ce i-a expirat contractul cu Manchester United, atacantul a marcat o dublă în poarta Mexicului. Totul s-a întâmplat în meciul amical câştigat cu scorul de 3-0 în faţa reprezentativei Mexicului, joi seară la Glendale (Arizona), în cadrul pregătirilor pentru Cupa Mondială 2022, informează EFE.

„Celeştii” au deschis scorul în prima repriză, prin Matias Vecino (35), iar apoi au mai marcat de două ori în debutul părţii secunde a jocului, prin Cavani (56, 54).

În vârstă de 35 de ani, Edinson Cavani a devenit jucător liber în această vară, când i-a expirat contractul cu echipa engleză Manchester United.

Într-un alt meci amical, disputat joi la New Jersey, naţionala Ecuadorului a dispus la limită, cu 1-0, de selecţionata Nigeriei, printr-un gol înscris în debutul primei reprize de Pervis Estupinan (3).