Echipa lui Dorinel Munteanu a ajuns la a 11-a remiză. S-a terminat Poli Iași – Oțelul

Poli Iași și Oțelul Galați au terminat la egalitate, scor 1-1, într-o partidă care deschide runda cu numărul 15 din Superliga.

Moldovenii au deschis scorul în minutul 31. Cisse a pasat greșit în spate și i-a trimis mingea lui Harrison, care a șutat de la marginea careului de 16 metri în poarta lui Bozoancă.

Elevii lui Dorinel Munteanu au egalat în minutul 79. Fatai i-a pasat lui Maciel peste apărarea lui Poli Iași, portughezul a avansat spre poarta adversă și l-a învins pe Lung.

Oțelul Galați este pe locul 10 cu 17 puncte, în timp ce Poli Iași este pe 11, cu 17 puncte.

Poli Iași – Oțelul Galați, echipele de start:

Poli Iași: Silviu Lung – Mădalin Martac, Matija Katanec, Nicolas Samayoa (cp), Rares Ispas – Mihai Bordeianu, Julian Marchioni, Cătălin Itu – Alin Roman, Shayon Harrison, Andrei Gheorghiță
Rezerve: Ailenei, Jatoba, A. Ciobanu, F. Ilie, C. Belu, S. Stefanovici, S. Buș, L. Phelipe, A. Dumitru
Antrenor: Leo Grozavu (suspendat, Constantin Ilie pe foaie, Mugurel Cornățeanu pe bancă).

Oțelul Galați: Cosmin Dur-Bozoancă – Mihai Adăscăliței, Jonathan Cisse, Dragan Lovric, Milen Zhelev – Ariel Lopez – Juri Cisotti (cp), Miguel Silva – Frederic Maciel, Alexandru Pop, Răzvan Tănasă
Rezerve: R. Stoian, V. Jardan, G. Cârjan, K. Fatai, Ș. Bodișteanu, S. Pereira, D. Zivulic, C. Ghiocel, R. Latouchenti
Antrenor: Dorinel Munteanu

Stadion: „Emil Alexandrescu” (Iași)
Arbitru: Istvan Kovacs (Carei), A1: Vasile Marinescu (București), A2: Ovidiu Artene (Vaslui)
Arbitru VAR: Marcel Bîrsan (București), AVAR: Mircea Orbuleț (București)