Echipa lui Adrian Mutu, egal în primul amical din această vară

Echipa lui Adrian Mutu a terminat la egalitate, scor 1-1, cu Dunajska Streda, adversarul FCSB-ului din preliminariile Conference League sezonul trecut. Acesta a fost primul amical pentru Rapid.

Dunajska Streda a început mai bine și, după două ocazii ratate, a deschis scorul în minutul 38. Golul egalizator a venit în minutul 90 și a fost marcat de fundașul central Paul Iacob.

Jucătorii folosiți de Adrian Mutu
Drăghia (cpt.) – Cristea, D. Grigore (46′ Morais), Iacob – Onea (75′ Stan), Albu (46′ Ciobanu), Oaidă (46′ Emmers), Pănoiu (46′ Cîrjan), Bamgboye (46′ Ștefan) – Papeau (46′ Al. Ioniță), Dugandzic (59′ Costache).

Rapid mai are de disputat două meciuri amicale. Cu Gyor, pe 1 iulie, și Slovan Bratislava, pe 5 iulie. Întoarcerea în ţară este programată pentru 8 iulie.