Dumitru Dragomir s-a enervat! Greșeală uriașă a celor de la CFR Cluj. Ce s-a întâmplat la derby-ul cu Rapid

Dumitru Dragomir s-a enervat! Greșeală uriașă a celor de la CFR Cluj. S-a aflat ce s-a întâmplat la derby-ul CFR Cluj-Rapid. Fostul şef al Ligii a identificat problema pe care a făcut-o publică.

Fostul președinte al LPF a tras concluziile după meciul din etapa a 10-a, Rapid – CFR Cluj, scor 3-1.

Dumitru Dragomir s-a enervat!

Dumitru Dragomir l-a lăudat pe Cristiano Bergodi, antrenorul Rapidului, și l-a criticat pe Andrea Mandorlini, antrenorul lui CFR Cluj.

„M-a impresionat Rapid, chiar și în prima repriză. M-a impresionat prin joc, cu toate că CFR Cluj nu mai echipa care era. E o echipă subțire.

Bergodi e un antrenor serios. Nu ai ce să-i reproșezi. Știe meserie, a fost un fotbalist mare. E exact ce trebuie la Rapid! Bergodi a așezat bine echipa. Iar jucătorii sunt bine pregătiți. Fizic, Rapid a rupt-o pe CFR Cluj. Nu știu cine e preparator fizic la Rapid, dar echipa a dominat meciul fizic, nu doar tactic.

CFR Cluj a pierdut și cu FCSB, și cu Rapid pe niște greșeli… Eu nu știu, Deac nu mai poate duce un meci întreg? Eu știu că stătea bine cu pregătirea. Cum l-a scos, CFR Cluj a fost dărâmată”, a declarat Dumitru Dragomir la gsp.

Mario Camora s-a deslănțuit!

La finalul meciului Rapid-CFR Cluj 3-1, fundaşul stânga al clujenilor s-a dezlănţuit. Nu i-a convenit deloc jocul din partea secundă, dar nici rezultatul final.

„Prima repriză a fost echilibrată. Am avut ocazii. Am avut ocazia lui Bârligea. Repriza a dpua am fost dominaţi. Îi felicităm că au meritat victoria. Am pierdut mijlocul. Am pierdut duelurile şi mijlocul. E greu aşa. În faţă, când trebuie să pasăm, driblăm. E un semnal de alarmă care nu se poate repeta. Să fie un semnal de alarmă pentru noi.

După ce am egalat, eram încrezători să avem ocazii şi în partea a doua. Noi n-am început bine nici prima, nici repriza a doua. Am fost dominaţi total. Rapid are jucători şi antrenor bun. Sunt candidaţi la titlu. Aşa va fi şi anul ăsta. Trebuie să analizăm meciul şi să lucrăm ce n-a fost bine azi. Repriza a doua nu a fost bine nici la apărare, nici în atac”, a spus Mario Camora, la finalul meciului, în direct la Digi Sport.

Mario Camora a spus clar. S-a aflat care este obiectivul echipei clujene din acest sezon. „Nu e nimic pierdut. Avem un meci în minus cu Sepsi acasă. Trebuie să câştigăm în Cupă, pentru moral”, a mai spus Mario Camora, conform sursei citate.