Dumitru Dragomir i-a dat ordin lui Edi Iordănescu! Jucătorul care trebuie interzis la echipa naţională. Nu mai vrea să-l mai vadă

Dumitru Dragomir i-a dat ordin lui Edi Iordănescu! Jucătorul care trebuie interzis la echipa naţională. Nu mai vrea să-l mai vadă. Este vorba despre unul dintre cei mai slabi tricolori din meciul contra celor din Kosovo.

Edi Iordănescu l-a pus pe George Pușcaș în postura de titular la începutul meciului cu Kosovo. Însă, Denis Alibec a fost rezervă, după care a fost introdus la pauză.

Dumitru Dragomir i-a dat ordin lui Edi Iordănescu!

Dumitru Dragomir nu vrea să-l mai vadă pe Pușcaș (27 de ani) titular la echipa națională.

„Chiar dacă a greșit-o Edi, a mermelit-o pe traseu. A îndreptat lucrurile pe traseu. Dacă îl ții pe Alibec rezerva lui Pușcaș, nu mă mai uit la niciun meci toată viața mea, la echipa națională”, a spus Dumitru Dragomir, la Fanatik.ro.

George Pușcaș are 38 de meciuri la echipa națională, pentru care a marcat, de-a lungul timpului, zece goluri. La echipa de club nu a prins niciun minut în acest sezon, fiind rezervă neutilizată atât în campionat, cât și în Cupa Italiei.

Selecționerul se va enervat cumplit!

România lui Edi Iordănescu a făcut un pas important către EURO 2024. A bătut Kosovo cu 2-0, dar contestările nu s-au oprit. Sorin Cârțu, fostul președinte al celor de la CSU Craiova, este de părere că elevii lui Edi Iordănescu au știut să profite la maximum de superioritatea numerică.

Kosovarii au evoluat în 10 oameni din minutul 42, când atacantul Vedat Muriqi a văzut al doilea cartonaș galben și a fost eliminat. Totuşi, Cârţu l-a făcut praf pe căpitanul Niculor Stanciu pentru penalty-ul ratat.

„Când joci 11 contra 10, analiza nu prea își are rost. Mi-a plăcut că jucătorii au avut răbdare și au exploatat la maxim superioritatea numerică.

Dacă Stanciu nu ar fi ratat penalty-ul, ne-am fi desprins mult mai devreme. Cum să bați așa? O prosteală, nu l-am crezut capabil de așa ceva.

Dar a fost bine că până la urmă și-a revenit și nu s-a lăsat apăsat. Ăla a fost un moment demolator”, a declarat Sorin Cârțu, în direct la Digi Sport.