Doi jucători englezi au intrat direct în istorie: incredibil ce au putut să facă în prima repriză cu Iran

Anglia a debutat entuziasmant la Campionatul Mondial din Qatar și a stabilit un scor de neprezentare cu Iran, 3-0 la pauză.

Performanța englezilor este una remarcabilă, iar cei de la Opta Analysis dezvăluie faptul că aceștia au stabilit și o serie de recorduri.

Jude Bellingham face istorie

Jude Bellingham a marcat primul său gol la Campionatul Mondial la doar 19 ani și 145 de zilei, devenind astfel al doilea cel mai tânăr marcator din istoria naționalei Angliei.

Cel mai tânăr marcator pentru Anglia este Michael Owen, cel care a marcat la 18 și 190 de zile în poarta naționalei României.

Tot în acest meci s-a stabilit și al treilea cel mai tânăr marcator din istoria naționalei Angliei. Bukayo Saka a marcat la 21 de ani și 77 de zile primul său gol la Campionatul Mondial.