Dinamo, primul succes în amicale după sosirea lui Ovidiu Burcă: Victorie la limită cu o formație din Liga 3

Noul antrenor al lui Dinamo, Ovidiu Burcă (42 de ani), a debutat pe banca echipei din Ștefan cel Mare cu o victorie într-un meci de pregătire contra unei formații din Liga 3.

Echipa din Ștefan cel Mare a învins-o, sâmbătă, pe CSO Plopeni, scor 2-1 (2-0). Dinamo a reușit prima victorie din această vară în partidele amicale disputate, după trei eșecuri înregistrate. Valentin Lazăr, în minutul 4 și David Țone, în minutul 44 au semnat reușitele care i-au adus victoria lui Dinamo cu CSO Plopeni.

Echipa de start a lui Dinamo cu CSO Plopeni: Eșanu – Buleică, D. Țone, Dudea, Amzăr – I. Roșu, N. Roșu – Bordușanu, Bani, V. Lazăr – C. Țîră

Pe parcursul partidei, Ovidiu Burcă i-a mai utilizat pe Fara, Moura, M. Dragomir, M. Zamfir, G. Crețu, Cr. Ionescu, Florescu, D. Dinu, Djegherif și Guillaume.

Pentru Dinamo urmează al cincilea amical al verii, pe data de 27 iulie, de la ora 10:00, în compania celor de la Popești Leordeni, anunță digisport.ro.