Dică nu s-a enervat după egalul cu Universitatea Cluj, chiar dacă CS Mioveni a condus cu 2-O: `Suntem în grafic, n-am pierdut!`

Nicolae Dică a preluat ”lanterna” Superligii, pe CS Mioveni, la începutul anului. Și are două egaluri și două victorii, dar nu s-a dat de ceasul morții că astăzi, la Mediaș, elevii lui au condus-o cu 2 goluri pe Universitatea Cluj, dar au fost egalați, într-un final.

„Normal că trebuie să rămânem optimiști, n-am pierdut azi. Suntem în grafic. Băieții au o atitudine bună la fiecare joc, ne antrenăm bine, suntem uniți. N-avem nimic de pierdut, doar de câștigat”, a spus Dică, la flash interviul de la Digi Sport.

„Am început bine meciul, am reușit să marcăm două goluri. În prima repriză, nu am fost suficient de agresivi la mijlocul terenului, n-am recuperat multe mingi, am stat departe de adversar, ne-am eliminat ușor.

După pauză, am fost mai agresivi, mai compacți, nu le-am dat multe șanse celor de la U Cluj, dar am primit gol dintr-o lovitură liberă pe care o puteam evita. Puteam să și câștigăm, am avut ocazii importante pe final.

Dacă mă gândesc că am condus cu 2-0, pot să spun că am pierdut două puncte. Dar rezultatul, per total, cred că e echitabil”, a mai spus antrenorul Mioveniului.